Plat za nicnedělání

1. prosince 2013 v 8:49 | Honza |  Vládní svinstva
Víte co je "sranda"?
Když se někdo stane poslancem, vzdá se z nějakého důvodu svého mandátu, nevykoná tak žádnou práci a stejně dostane plat a dokonce i náhrady a odchodné.


Že to není možné?
U nás ano.

Mandát poslanec získává dnem svého zvolení a od toho dne mu běží plat, náhrady i imunita. Co na tom, že slib složí až na ustavující schůzi Sněmovny a do té doby tam nevstrčí ani nos a lautr nic neudělá.

Konkrétně se jedná o dva kandidáty s hnutí ANO 2011 Miroslava Bačiaka a Jana Sobotku.

Základní plat poslance činí 55 900 Kč a paušální náhrady 31 600 Kč hrubého. No a odchodné je v tomto případě jeden základní měsíční plat - tedy 55 900 Kč hrubého.

Nějak to přestávám chápat...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 franta franta | E-mail | 1. prosince 2013 v 11:06 | Reagovat

Proč se tomu pořád někdo diví?To stejně nikdo nevymýtí,to je v lidech. A pokud tam budou do parlamentu lézt takoví paraziti,kterým jde jen o prachy za nic,budeme za chvíli na gruntě!

2 dalin dalin | 2. prosince 2013 v 18:47 | Reagovat

Děsím se doby,kdy bude mít nápinky na vládnutí současná "vysoce sebevědomá mládež" odkojená "pokrokovými trendy" z USA,nefachčením a zlodějinou - nebo takovým jenž zazobaní tatínci prošlápli cestu - mám na mysli(povoláním syn)....to pak teprve bude mazec!!!!...a já v té době půjdu(teda měl bych jít) do penze :-? Takže myslím, že současné politické průšvihy jsou relativně v poho.

3 Pity Pity | 5. prosince 2013 v 9:08 | Reagovat

A právě odtud by měla nová Poslanecká sněmovna začít pracovat a změnit tyto nesmyslené zákony a zveřejnit jak kdo hlasoval.

4 Josef Josef | 9. prosince 2013 v 13:30 | Reagovat

Zdravím! Nevím, kolik znaků mohu napsat, a i jméno mám ještě české. Zabýváte se Poslaneckou sněmovnou, mezinárodními událostmi..., ale k tématu. Platíte za odpadky? Asi ano, nově všude, kde jste přihlášeni k trvalému pobytu a i tam, kde fakticky žijete. Budu asi jediným občanem tohoto státu, který bude platit za odpadky na dvou místech i přesto, že na těchto místech odpadky nevytvářím, ale platí za ně. Na místě faktického pobytu (na chalupě, na samotě u lesa) odpadky ukládám na svém pozemku, tedy ty, které to svoji povahou umožňují, co je recyklovatelé, ukládám do příslušných nádob, kdekoliv, kam zrovna jedu. Obec jsem navíc musel opakovaně upozornit na nový zákon o odpadcích. Budu jediný občan, který bude platit za ty odpadky, které obyvatelstvo obce pohazuje zčásti po obci, z části po mém pozemku. O xenofobii jsme zatím zvyklí číst v souvislosti s Rómy, Vietnamci etc. Kupte si bydlo na Třebíčsku, Jindřichohradecku..., poznáte tu pravou náturu českou. Obci platím tzv. daň z nemovitosti, nic pozitivního pro mne obec ještě neudělala, seznam negativ by byl velmi dlouhý. Bude občaskou neposlušností nezaplatit tuto daň, resp. onu fin. částku zaslat jiné organizaci, např. zaměřené na pomoc potřebným? Ani nemohu napsat, že zde žiju, spíše přežívám... Vyzval jsem ČT, aby jednou jedinkrát natočila seriózní dokument o č. pohraničí. Ne, to spíše požádá o rozhovor podivína, který se přibije hřebíkem na náměstí. Kolik bylo přibitých za šourek k pařezům kolem hradu Špilberk a stejně to nemělo žádný efekt...

5 kiki kiki | E-mail | 13. prosince 2013 v 19:01 | Reagovat

No tak s touto novou generací pokud by to šlo takhle dál ...se máme fakt na co těšit ... :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama