Důsledek škrtů

3. prosince 2013 v 8:39 | Honza |  Vládní svinstva
Celá Evropa se v předchozích letech pustila do extrémních škrtů. Bylo nám to vysvětlováno tím, že se tak zabrání ještě většímu propadu ekonomiky. Na škrty však doplatili ti, kteří za krizi vůbec nemohli. Protože se škrtalo především tak, aby vlády a banky své příjmy měly stále jisté.


Škrty v sociální oblasti, ve zdravotnictví a vzdělání se projevují tím nejhorším možným způsobem. Velké množství populace v celé Evropě velmi rychle chudne. Tento trend, kterým budou postiženy celé generace, likviduje již i tzv. střední třídu. Tedy nejpočetnější skupinu obyvatel, která doposud měla ještě nějaké ty zdroje. Stále více se svět dělí na ohromnou masu chudých a de facto poddaných a několik jednotlivců velmi bohatých, kteří tu první skupinu ovládají a ždímou.

V případě pokračování tvrdých "úsporných" opatření, bude v roce 2025 pod hranicí chudoby cca 146 milionů lidí. Tedy více než čtvrtina populace.

Podle zprávy Červeného kříže je 3,5 milionu Evropanů odkázáno na potravinovou pomoc. Ve srovnání s rokem 2010 jde o 75% více lidí. Nedostatek potravin má již 43 milionů lidí a například ve Velké Británii se poprvé od války potraviny rozdávají.

Sociální úpadek se týká dnes i bohatších zemí EU a i v těchto zemích se lze stále častěji setkat s podvýživou i ve skupinách obyvatel, které byly v minulosti dobře zajištěny.

Roste počet lidí, žijících v bídě a zvětšuje se rozdíl mezi chudými a bohatými. Mnozí lidé dnes žijí bez úspor a finančních rezerv na nepředvídatelné výdaje. Nelze to nazvat jinak, než postupnou degradací života.

Díky plošným škrtům, které vlády EU prosadily, se přibližujeme největší humanitární katastrofě od konce 2. světové války. Krize, ta pravá krize, teprve přijde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dalin dalin | 3. prosince 2013 v 19:04 | Reagovat

Jan Antonín Baťa prohlásil: "Neexistuje ekonomická krize-existuje POUZE krize MORÁLNÍ!!!" Jak prozíravý byl tenhle člověk již ve své době .......

2 pepa pepa | 7. prosince 2013 v 7:33 | Reagovat

Tak proč se nezbavíme elity (bilderberg) a spol. Je to všechno řízené jako války..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama