Česká politka

9. prosince 2013 v 18:15 | Honza |  Vládní svinstva
Bez ohledu na výsledek voleb bych se v tomto článku rád podíval na politickou "kulturu". Tedy na něco, co vnímáme tak nějak okrajově a když už, tak jsme tím znechuceni. A není se čemu divit. Protože bez ohledu na to, kdo nám zrovna vládne, stále se k nám a našemu státu politici chovají, jako k dobytému území.


Nezáleží na tom, jaká strana je zrovna u vesla, stále tu máme příklady pochybné a prohnilé stranokracie, jejímž jediným záměrem je získat a udržet si moc.

Celá politická scéna (napříč celým politickým spektrem) se tak jeví jako iracionální maglajz, který je ukrýván za líbivou rétorikou, schopnou ovlivnit občany této země. Tedy ty, kteří jsou víceméně rádi, že se tím svinstvem nemusí zabývat a jejich účast je omezena jen nějakým tím rozhodnutím jednou za 4 roky (v tom ideálním případě).

Laik, který se o politiku zajímá jen okrajově (v hospodě u piva či u hlavních zpravodajských relací v TV formou nadávání) se pak často velmi diví, že je vlastně všechno jinak.
Mnoho lidí si myslí, že když budou více volit nové politické strany (nové tváře) a ty dinosaury nechají padnout, že se tu něco změní. Víme však, že i ti noví se velmi brzy naučí od staré gardy vše potřebné a přizpůsobí se zavedené a výhodné hře.

Hra je to jednoduchá a má jasná pravidla. Kdo víc urve, ten vyhraje. A na to musí mít člověk žaludek. Ne nadarmo řekl lékař a publicista Jan Hnízdil, že nám vládnou psychopati. A ještě více bez příkras to říká novinář George Monbiot. Dle něj nám ve většině případů vládnou drsné svině.

Chladný kalkul, manipulace a lži je stále drží u moci. Někdo by mohl říci, že to snad lidé musí vědět a nikdy by to nikdo nedopustil. Avšak oni ovládají informační zdroje a využívají propagandy. Mají pod palcem policii a armádu, které neváhají využít proti bouřícímu se lidu.

To, že se k nám politici takto chovají a my jim z velké většiny nedokážeme odporovat, je způsobeno též dědictvím otroctví. Hluboko zakořeněným vědomím být ovládán. Není to tak dávno, kdy byli lidé vykořisťováni, hrozili jim extrémní tresty, jejich mzda byla jen tak vysoká, že je udržovala na hranici hladovění a měli neustálý strach z mocných.

Vědomí neustálého dohledu a kontroly z lidí činí poslušné ovce. Protože již jen vědomí tohoto dohledu způsobuje změnu chování. V tomto článku si Karel Dolejší vypomohl okem na vrcholu věže Mordoru. Okem, které vše a vždy vidí a je schopno proniknout do mysli kteréhokoliv člověka. Právě toto vědomí je v nás uměle přiživováno. Mocní nás nutí mít strach i v případech, kdy nic špatného neděláme.

Toho politici do dnešních dnů využívají. A je tak jasné, že politickou "kulturu" neovlivníme. Jejich cíle budou stále stejné. Jen se budou skrývat pod maskou všeho možného.

Jak z toho ven?
Musíme mít odvahu se postavit vládě a médiím.
Musíme otevřít oči nedůvěřivcům a zaslepencům.
A musí to být radikální.
Jinak nemáme šanci.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 10. prosince 2013 v 12:16 | Reagovat

Po rozčarování z výsledku posledních několika voleb, kdy to byla plichta a vařil se z toho koalí guláš, neboli kočko-praso-pes, lhostejno kdo zvítězil, jsem došel k závěru, že jediná možnost je odevzdat NEPLATNÝ hlas. Za ten totiž nikdo nedostane ani korunu a to je asi jediná cesta jak dát najevo, svou nespokojenost se stávajícím systémem. A pokud se strany chtějí chovat jako firmy = produkovat zisk, tak já jim ten zisk prostě odmítám poskytnout, neb politika je služba veřejnosti (nebo aspoň má být).

2 Tomáš Blahut Tomáš Blahut | E-mail | 17. prosince 2013 v 14:10 | Reagovat

Souhlasím! Nedávat jim vůbec nic! Nebyla by od věci novodobá Pražská defenestrace! Povyhazovat je z oken a bude! :-D

3 Jana Jana | 19. prosince 2013 v 20:21 | Reagovat

Jak z toho ven? Jak? Příjde mi to ztracené. Češi jsou neskutečně pasivní... Jak donutit lidi JEDNAT AKTIVNĚ?

4 petr petr | E-mail | 5. ledna 2014 v 8:53 | Reagovat

[3]:Sametovou revoluci to nepujde. Cesi jsou schopni se semknout  jedine za neci smrt.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama