Policejní totalita

2. listopadu 2013 v 9:19 | Honza |  Vládní svinstva
Vzpomínáte si na velmi agresivní a velmi přehnanou reakci policejních složek (těch zakuklených i těch tajných) při demonstracích v Českých Budějovicích?
Určitě ano. A také dozajista víte, že podobných nepřiměřených zásahů je stále více.
V tomto článku se na důvody podívám blíže.


Vláda 20. března 2013 schválila Strategii ČR pro boj proti terorismu od roku 2013. Terorismus je hodně používané zaklínadlo, kterým se velmi často ospravedlňují všelijaká svinstva, kterých se vlády a ozbrojené složky dopouštějí. Víme moc dobře, jak tuto strategii pojala například administrativa USA, která začala využívat svůj nový oblíbený sport dronning (více v některém z dalších článků) i proti obyvatelům vlastní země. A protože je naše země pověstná přejímáním všeho možného od "přátel" z USA, pak by bylo dobré si nenápadných změn, které budou postupně likvidovat naše svobody, všímat.

Velmi zajímavým je tak postoj vůči tzv. radikalizaci občanů ČR.
Poslední zpráva o extremismu, kterou zpracovává BIS, se jasně zmiňuje o sociálním napětí, které je údajně větším problémem pro bezpečnost státu než pravicový extremismus. Vše je vhodně a účelově zakomponováno do problematiky vztahu majority vůči Romům.

A ač zpráva v jedné větě říká, že se tu dostatečně neřeší kriminalita, už o něco níže jsou projevy nespokojenosti s tímto stavem označovány jako nebezpečné a ohrožující demokratické principy ČR. Navíc jsou problémy s neřešenou kriminalitou a sociální nerovnost bagatelizovány zástupným vysvětlením, kterým nám vlastně říkají, že majorita má vlastně jen protiromské postoje a je tedy vlastně rasistická.

Tím nám říkají, že o problémech se ví. Ví se také, že nejsou řešeny. Ale pokud to my řekneme nahlas, tak už jsme radikálové a je potřeba s námi zatočit.

V úvodní větě jsem se zmínil o zásahu v Českých Budějovicích. Tento zásah byl jasně neadekvátní, nepřiměřený situaci a neetický. Nesl jasné znaky totalitních metod - bezdůvodné napadání kolemjdoucích, cílené nasazení provokatérů či fyzické útoky nepřiměřené mohutnosti a neuvěřitelnou agresivitu zasahujících policistů.

Na internetu je spousta videí a fotografií. Zde uvedu jen jednu, která je příkladem toho, jak dnes policie zasahuje.Současný stav ukazuje, že úřady v této zemi začaly systematicky potlačovat lidská práva. Začalo to právem shromažďovacím. Nyní již nemáme pomalu možnost vyjádřit svůj nesouhlas se stavem společnosti. Naše názory nejsou povoleny. A za ty nesprávné nám může nějaký horlivý policista v civilu třeba i klidně zlomit ruku.

Máme si snad začít zvykat na policejní stát? Něco, co už je realitou v USA?
Jsme totiž na nejlepší cestě.

Vláda odmítá nést zodpovědnost za policejní přehmaty a zvůli. Stále častěji tu dochází k šikaně občanů, kteří se ničeho nedopustili.

Podívejme se ještě jednou na situaci v USA.
Není náhodou Česká republika velmi schopným žáčkem?

Ruku v ruce s postupným nastolováním policejní totality u nás jde postupný rozklad politických struktur. V minulosti nejsilnější pravicová strana ODS je v troskách. Ostatní politické subjekty se pomalu, ale jistě také rozpadají díky vnitřním i mezistranickým bojům.
Moc přebírají policejní složky, státní zastupitelství a tajné služby.
Mohl bych to nazvat odstátňování státu.

Někdo se může zeptat, zda mám pro své tvrzení důkaz.
Ano mám.
Neb si jinak totiž nedokáži vysvětlit onu monstr akci, kdy se potvrdilo, že vládní politické strany považovali trafiky a korupci za normální politickou praxi a nakonec rozhodlo, že toto vůbec nebude řešeno. Protože se oprávněně předpokládalo, že to některým zlomí vaz. A tím se odstraní jeden politický subjekt, který překážel snaze o změnu systému v policejní stát.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Muradin Muradin | E-mail | 24. prosince 2013 v 0:42 | Reagovat

Dokud se o tom bude jen psát tak se nic nezmění,je potřeba povstat se zbraní v ruce a vzít si svoji svobodu.A taky velmi bolestivým způsobem umučit ty hajzli co nás tu zotročují,aby ti co příjdou po nich věděli co je čeká když nám budou brát naši svobodu a důstojnost

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama