Volby 2013 - koho budu volit

12. října 2013 v 8:52 | Honza |  Volby
Před necelým měsícem jsem obdržel zprávu od Pavla Krále:
"Zdravím, předem chci poděkovat za vynikající práci na těchto stránkách odvedenou. Dále bych chtěl přednést můj návrh k zamyšlení: Češi bohužel z velké většiny jsou stádo líných ovcí. Nebylo by tedy dobré v rámci osvěty alespoň té malé části obce české, která není natolik líná, že objevila odkaz na stránku, kde se někdo snaží podat objektivní informace a ne jen tupou předvolební masáž modrého bloku, napsat zde rozumného volebního kandidáta, kterého jako autor stránek podpoříš a tím dáš alespoň malou naději k nastartování obnovy této republiky. Doufám, že budeš dále pokračovat."

V tomto krátkém článku tedy přináším zamyšlení nad tím, koho budu vlastně volit.


Po pravdě...
Nejsem stále rozhodnut.

Již nyní vím, že to nebude žádná z politických stran, která se podílela na devastaci naší země.
Současně nejsem přesvědčen o vhodnosti volit uskupení, které se tváří jako alternativní.

A tak stále zvažuji pro a proti.

Co však rozhodně vím, je, že se nenechám ovlivnit mediální masáží, předvolebními průzkumy, předvolebními kalkulačkami a ani líbivými hesly politiků. Nic z toho totiž nepovažuji za hodnověrné.

V rámci objektivity (s ohledem na můj kritický pohled na kandidující strany ve článku "Volby 2013 - politické strany") jsem se rozhodl oslovit 18 uskupení (z 23 kandidujících) s jedenácti otázkami. Odpovědi/reakce vám přinesu v následujících třech článcích. Ač je mi jasné, že se může jednat o podobnost s tzv. předvolební kalkulačkou, kde se hledá největší možná názorová shoda, jejich odpovědi pro mne budou mít hlavní váhu v mém rozhodování.

Současně však ve stejné míře budu rozhodovat dle jejich minulosti. Protože lze předpokládat, že žádná politická strana své jednání nezmění a i po volbách bude pokračovat ve své cestě za svými zájmy.

Možná by bylo úplně nejlepší, volit přímé zástupce bez zprostředkovatele, kterým politická strana bezpochyby je.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | 16. října 2013 v 11:02 | Reagovat

Ahoj, já mám jasno. Volím menší zlo. Je nesmyslem volit malou stranu jenom proto, že se nám ty velké zajídají. Z jednoho prostého důvodu. Malé strany nikdy neobdrží tolik hlasů, tedy svým hlasem rozdrobím hlasy, které by obdržel vítěz a zmenším jeho potenciál v poslanecké sněmovně. Co z toho vyplývá? Mnoho hašteřících se stran a velký problém prosadit zákony.

2 Zdeněk Zdeněk | 16. října 2013 v 11:52 | Reagovat

Jirko, ale nejenom Ty se mýlíš. Volby by měly být k tomu, aby jsi z nabízeného a po případných zkušenostech s ostatními volil podle svých nejlepších úmyslů, zkušeností, přání. Když předesíláš, že malé strany nikdy neobdrží tolik hlasů, a že svým hlasem rozdrobíš ... tak se to skutečně stane. To je ten kalkul woldemortů a parazitů nastoleného systému.
Nenechat se ohlupovat, ovlivňovat, být sám sebou a konečně se probudit. Když takto bude jednat jeden každý, tak parazité odpadnou. ;-)

3 ML ML | 16. října 2013 v 16:00 | Reagovat

"e nesmyslem volit malou stranu jenom proto, že se nám ty velké zajídají. Z jednoho prostého důvodu. Malé strany nikdy neobdrží tolik hlasů, tedy svým hlasem rozdrobím hlasy, kt" Stále nudeš volit stejné kmotry, jen jiné kabáty... Le jestli chces vědome volit zlo, pak si ho zvol

4 murbach murbach | 17. října 2013 v 11:28 | Reagovat

Jirku zcela chápu, ale ono ani tak nejde o malé strany, jako spíše o strany nové, nedávno založené. Např. ANO není malá strana, alespoň podle preferencí, přesto ji řadím k těm, které měl Jirka na mysli. Dle mého názoru si každá strana má úspěch v celostátních volbách nejpve odpracovat v komunální politice. Ve vedení vesniček, obcí, měst, krajů apod. má ukázat své kvality, stálost svých názorů a cílů, šíři členské základny, odolnost proti zkorompovatelnosti atd. atd. Teprve po té, po mnoha letech poctivé práce na komunální úrovni, pokud tam uspěje, si zaslouží být volena v celostátních volbách. Nikdy nebudu volit stranu účelově založenou půl roku před volbama. Nikdy nebudu vybírat strany dle jejich slibů. Budu vybírat podle jejich činů. Proto nemohu volit stranu, která dosud nic neudělala, protože tu ještě před rokem nebyla.

5 Ondra Ondra | 25. srpna 2014 v 17:40 | Reagovat

Jsem rád, že se tahle Republika řítí směrem kapitalistický ráj. Ještě by to chtělo zlikvidovat odbory a zrušit minimální mzdu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama