17. října se to nejspíš zhroutí

17. října 2013 v 7:53 | Honza |  Ze světa
Není to tak dávno, co nám média svorně tvrdila, že krize je zažehnána a že ekonomika například takových Spojených států jde opět nezadržitelně nahoru. Všechno to byly jen bláboly.


Od svého vzniku jako státního útvaru v roce 1776, vedly USA nespočet válek. Tato země existuje 237 let a války vedla celých 211 let. Není tajemstvím, že současná ekonomika USA je založena především na vojenském průmyslu a že na války si vláda Spojených států vesele půjčuje.

Nyní se americká vláda dostala do částečné platební neschopnosti a očekává se dosažení dluhového stropu 16,7 bilionu dolarů. Pokud nedojde k navýšení této hranice (článek byl psán a vychází z informací z 13. října), pak bude mít americká pokladna 30 miliard dolarů pro zaplacení účtů. A následně tato země zbankrotuje.

Tento okamžik nastane 17. října. Optimističtější odhady hovoří o konci měsíce října.

Současně je omezena nebo částečně omezena státní správa. Statisíce federálních zaměstnanců měli nebo stále mají nucenou dovolenou. Policisté a hasiči pracují v podstatě zadarmo. Úřady jsou ochromeny. Jediné co funguje je armáda a obrana země.

Demokraté a republikáni jsou rozhádáni a vzájemně se obviňují. Vláda se tváří, že se vlastně nic neděje. A za jejich zády se mnozí šéfové korporací a miliardáři zbavují amerických aktiv, jelikož věří analýzám, které předvídají až 90% propad akciových trhů. Těch trhů, které se čím dál více opírají o peníze, jež nejsou ničím kryté a v USA jsou v masovém měřítku dávány do oběhu.

Celé to tak vypadá, jako předem připravený scénář.

Objevují se i informace, že je již připraveno vyhlášení výjimečného stavu. A očekávají se radikální změny v americké vládě. Vláda a státní správa nemá daleko k rozkladu a jejich úlohu tak může bez problému převzít armáda. A to bude posledním krokem přerodu země, která se tvářila jako demokratická v totalitní režim, ovládaný ozbrojenou silou.

Potvrzením tohoto vývoje může být i skutečnost, že byly Pentagon a ministerstvo obrany uvedeny do plné připravenosti na stav nouze. Očekává se masivní vzpoura americké veřejnosti jako důsledek chaosu a ekonomického kolapsu. Každý občan USA je dnes již označen jako potencionální terorista a jak víme, s nepřátelskými bojovníky armáda USA nevyjednává.

17. října (nebo o pár dní později) tedy může začít něco, co úplně změní svět.

Rozklad ekonomiky a státní správy zcela jistě přinese masové nepokoje. Tedy něco, co se "elitám", které za krizí stojí, bude jistě hodit. Protože právě toto poté "ospravedlní" kroky vedoucí k zatýkání nepohodlných osob a jejich umísťování do koncentračních táborů, připravených a provozovaných na území USA agenturou FEMA. Můžeme též očekávat zavedení stanného práva a postupné uzavření USA před okolním světem.

Příslušné zákony a opatření jsou již připraveny. Jen se čeká na okamžik, kdy budou moci být využity. A tento okamžik se blíží.


Dodatek ze 17. října:
V noci na dnešek středoevropského času schválil americký Kongres zákon o navýšení dluhového stropu. Je navýšen do 7. února příštího roku.
Znamená to tak, že v USA byl tímto odvrácen aktuálně hrozící bankrot, ale také to znamená, že dojde k dalšímu navýšení již tak obrovského dluhu země.
A tento dluh určitě nebude možné navyšovat do nekonečna.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 NENIE NENIE | 17. října 2013 v 10:22 | Reagovat

Tak se to nakonec nezhroutilo a jen se v klidu zadluzili jeste vice, tak treba toho 5 unora nebo kdy presne, ale oni do te doby neco vymsli...
Jak muze byt USA nejsilnejsi ekonomika, kdyz ma nejvetsi dluh na planete...

2 Dalin Dalin | 9. listopadu 2013 v 21:37 | Reagovat

Pokud by USA mělo "hodinově"splatit své dluhy - tak to jednoduše nepůjde,protože není v oběhu tolik peněz a v trezorech tolik zlata! Jak to??..tiskárny v USA jsou totiž všemocné a papír ??? ten přece snese všechno!
Ale jak z toho ven? je to prosté - stačí se ohlédnout na páteční intervenci ČNB...a takhle se vydělají peníze v celém světě - no a je po průseru!
J.A.Baťa již před válkou říkal:"Neexistuje ekonomická krize - existuje pouze krize morální!" ..měl svatou pravdu....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama