Stát bude moci krást děti

9. září 2013 v 8:36 | Honza |  Vládní svinstva
Dnem 1. 1. 2013 vstoupil v platnost, přes veto bývalého prezidenta Václava Klause, zákon č.401/2012, kterým se změnil zákon č.359/1999 Sb., o sociálně právní ochraně dětí. Tento zákon umožňuje odebírání dětí z rodin na základě pouhého pocitu nebo dojmu úředníka.


Václav Klaus mimo jiné uvádí v textu dopisu:
"Nový zákon neobsahuje žádné pojistky proti libovůli úředníků při posuzování toho, zda rodiče vychovávají své děti správně, a hrozí tedy, že státní zásahy do výchovy dětí, které mají být jen zcela výjimečnou záležitostí mající své oprávnění pouze v extrémních situacích, se stanou běžnou praxí s výhledem, že rodiče - stejně jako pěstouni - začnou být vnímáni jako státu podřízení vychovatelé. Takový pohled nemohu přijmout."

Podívejme se, o co přesně jde.

Jedním z hlavních zastánců novely je ředitel Odboru rodiny a dávkových systémů MPSV Miloslav Macela, který všude prohlašuje, že když to jde v Anglii a v jiných zemích EU, tak to musí jít i u nás.

Uvádí se, že každý rok, je v Anglii odebráno rodičům a předáno do pěstounské péče cca 1000 dětí ač k tomu nebyl adekvátní důvod. A současně se též uvádí, že tyto děti byly odebrány pouze proto, aby byl uspokojen adopční "průmysl".

Podobné případy jsou známy i ostatních zemí. Nejznámější máme například z Finska a Norska, kde je běžné odebírání dětí z jakéhokoliv důvodu bez vědomí rodičů. V Norsku žije 20% dětí u pěstounů nebo v dětských domovech. Od roku 2012 tam byl přijat zákon, že dítě již nepatří rodičům, ale státu. Denně je odebráno cca 33 dětí, z nichž velké množství poté páchá sebevraždu. O šílené praxi v Norsku je více informací zde.

Novela, tak jak je nastavena, otevírá dveře k zřízení zločinné juvenilní justice. Tato prakticky nedovoluje vychovávat děti rodiči a dává neomezenou moc sociálním pracovníkům, kteří budou prosazovat jednotnou nadnárodní rodinnou politiku.

Motivací je zrušení tradičních rodin a zavedení plošné náhradní péče komerčního charakteru, kdy budou zcela zpřetrhány vazby mezi dítětem a rodiči. Dítě zbavené rodinného zázemí se stane předmětem byznysu a bude snadněji manipulovatelné. Ty nejhorší možné předpoklady však hovoří i o snahách mocných tohoto světa takto pomalu a potichu redukovat lidskou populaci a pomalu tvořit poslušné otroky.

Pokud se podíváme na pěstounskou péči, pak zjistíme, že je dnes novelou velmi zvýhodňována a vzhledem k nadstandardním příjmům pěstouna se dá očekávat, že se stane výnosnou živností. Tvrdí se, že jejím hlavním účelem je zajistit dítěti péči jako v přirozené rodině. To je absolutní nesmysl, jelikož již samotné vytržení z normálně fungující rodiny je pro dítě traumatizující. Navíc je pěstounská péče často dočasná a dítě je mnohdy pěstouny nuceně mění.

Jedná se tu o systematické ničení rodin.
Něco, co je naprosto nepřijatelné a alarmující.

Nedovolme to!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Darth Maylo Darth Maylo | E-mail | 10. září 2013 v 1:49 | Reagovat

Tfuj tajbl. I když mohu říct že děti nemám a ještě je zhruba tak dalších 20 let nemám v plánu, hádám že bych sociálního pracovníka či pracovnici pod výhružkou pořežaním steakovým nožem v obličeji vyprovodil z bytu a okamžitě bych emigroval - kamkoli jinam. Vždyť tohle je fakt hnus :-!

2 vašnosta vašnosta | 10. září 2013 v 19:31 | Reagovat

No to je hnus ,stát už rozkradli ,tak ted hodlají krást děti a prodávat je. Jsem z toho v šoku ...

3 Borgič1 Borgič1 | 13. září 2013 v 5:19 | Reagovat

Tak doteď jsem zde nalézal články k zamyšlení a hledající skrytou pravdu, ale tento článek je odsouzeníhodný a který hraničí se šířením poplašné zprávy.                                                                                "Mezi důvody, které můžou vést k tomu, že je dítě odebráno, oficiálně patří mj.:
- neseznámení dítěte do věku 4 let s různými sexuálními orientacemi, s možností výběru své orientace, jinak řečeno "neodstranění genderových stereotypů"
- nucení dělat úkoly, čistit si zuby a pod. (je považováno za týrání dítěte)
- nedostačující velikost bytu (záleží na subjektivním hodnocení pracovníka Barnevarnu)
- neadekvátní vztah rodiče s dítětem (hodnotí subjektivně opět Barnevarn)
- neodevzdání dítěte do jeslí ve věku 1 rok
- námitky proti stravovacímu režimu v jeslích/školce (podává se jen 1 teplé jídlo týdně)                          Toto zní úplně stejně jako pohádky o 11.září,blud a výmysl chorého mozku. Už žiji v Norsku 4 roky a ještě jsem se tu nesetkal ani s přistěhovaleckou a ani norskou rodinou které by někdo odebral dítě. Žije zde 5 milionů lidí. Za jak dlouho by byli všechny děti přestěhovány do náhradních rodin při vašich počtech??? O_O O_O O_O O_O

4 ufonka ufonka | 13. září 2013 v 6:05 | Reagovat

Neznalost neomlouva, prave Norsko je jedna ze zemi kde tzn. juvenilni justice jiz úraduje, Francie, Velka Britanie, Rusko, Nemecko. Kdyby slo o blud nebylo by nutne zakon vetovat. PS: CHodi pro deti v doprovodu policie, jakykoliv odpor je marny. http://www.youtube.com/ watch?v=2UXoRhyTCXo

5 Borgič1 Borgič1 | 13. září 2013 v 11:50 | Reagovat

Neskutečné jak se ten blud šíří po internetu  :-( kdyby se tak všichni angažovali když se někdy objeví pravda jako třeba dnes článek o Sýrii. Ale to né. Kde by na to ten stát bral??? 33 dětí denně, 1000000 nok podpora každému jednomu ročně, homosexuálové kteří jsou stejně většinou pedofilové, takové a jiné pouhým selským rozumem rozpoznatelné bludy.Proč se vám zdá divné zvýhodňování pěstounské péče??? Víte kolik je dnes dětí v ústavech které nemají šanci se odtamtud dostat. Proč vám najednou vadí to o co se spoustu let zasazují různé nadace a dětské domovy. A v poslední řadě a to je pro amerikanofili, kde toto funguje spoustu let. Vy prostě nemáte tušení čemu jsou schopni někteří rodiče vystavit dítě když se stěhují nebo lépe řečeno emigrují do jiné země. Já osobně jsem tu zkušenost udělal neboť jsem nešel za lukrativní nabídkou a řeknu vám, dítě bych sem nevzal. Ale jsou lidi kteří to udělají a neumějí řeč, nemají práci a žijí v nouzi 1.důvod. Další je kultura. Prostě odlišná mentalita. Pro ránu daleko nejdou a to tady prostě je neakceptovatelné.  Prostě buď přijmeš naši kulturu života a přizpůsobíš se nebo poneseš následky. Co by jsme za to dali kdyby se takhle choval náš stát. Toť vše howgh

6 Jarek Jarek | E-mail | 27. listopadu 2013 v 16:29 | Reagovat

Také jsem už četl nějaké články týkající se bezdůvodného odebrání dětí rodinám. Věřím tomu, že se může jednat skutečně o nějakou zakázku, že si to dítě pěstoun objedná. Již jsme zažili hodně svinstev, navíc ve státní správě moc charakterních lidí nepracuje, takže ano může se to stát. Na druhou stranu nevěřím, že by se to dělo v takovém rozsahu.

7 Ready Ready | 29. června 2015 v 12:10 | Reagovat

Raději něco veselejšího, samolepky pro děti: :-)  :-)

http://www.nasteny.cz/samolepky-na-zed/detske-samolepky-na-zed/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama