Důchodci si "polepší"

15. září 2013 v 10:00 | Honza |  Vládní svinstva
Na základě informace ministra práce a sociálních věcí Františka Kmoníčka se ptám:
V čem je tato "úřednická" vláda lepší, než ta neschopná (nebo všehoschopná) a zlodějská předchozí?

Ministr Kmoníček se totiž vyjádřil k valorizaci důchodů. A vyjádřil se přesně v duchu zhovadilého nápadu vlády předchozí.


Důchody se do loňského roku navyšovaly o růst cen (inflaci) a třetinu růstu reálných mezd. Od roku letošního se navyšují o třetinu růstu cen a třetinu růstu reálných mezd. A to na základě škrtů předchozí vládní koalice ODS, TOP 09 a LIDEM. Škrty byly vysvětlovány nutností udržet schodek rozpočtu a dalším nezadlužováním země. Tedy známé - šáhli na peníze těm, kteří se nemohou bránit a tím alespoň trochu kompenzují své vlastní velké rozkrádačky.

Ministr Kmoníček to prý považuje za nemravné, ale zákon musí respektovat. A tak dojde k nárůstu penzí o 63 - 65 Kč. Prý mu zákon nic jiného neumožňuje.

Co nám tím říká?
Že současná dočasná vláda fakticky souhlasí s nemravnými kroky vlády předchozí.

A myslíte si, že to nová vláda vzešlá z voleb napraví? Já o tom nyní pochybuji.


(zvyšování důchodů - část 4, hlava VII)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jaroslava Voljířová Jaroslava Voljířová | E-mail | 15. září 2013 v 20:27 | Reagovat

Ano, ten samý pán jedním dechem dodává, že se bude přidávat státním zaměstnancům (ale pokud si pamatuji i tam platí zmrazení mezd) a to není žádný problém. Státním zaměstnancům - jmenovitě těm v terénu jako jsou policisté, hasiči atp. zvýšení mezd přeji, ale úředníkům????

2 Esprit éveillé Esprit éveillé | 8. prosince 2013 v 18:42 | Reagovat

Nojo,pan inženýr Koníček, je jeden z nich, multimilionář a před 89. velký soudruh. Hrdě o sobě prohlašoval, že má velké sociální cítění, ha, ha, dobrý fór. Ale bez milosti vykopl, resp. nechal vykopnout ze svých firem pracanty, kteří se mu ovšem z nějakého důvod znelíbili. Tady jaksi to sociální cítění mělo totální absenci. :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama