Politici se děsí pouze hrozby revoluce

11. srpna 2013 v 15:32 | Honza |  Postřehy
Ničeho jiného se tak nebojí jako možné revoluce. Toho, že lidé vyjdou masově do ulic a prosadí si změnu systému. Toho, že nekompromisně potrestají viníky současného neutěšeného stavu.
A proto stále více prosazují potlačování demonstrací a stále více tíhnou k autoritářskému a totalitnímu zřízení.


Není to tak dávno (květen 2013), kdy německý ministr financí Wolfgang Schäuble varoval, že obrovské množství nezaměstnaných může donutit lidi vyjít do ulic. Samotné německé obavy z revoluce napříč Evropou též vycházejí z odporu vůči Německu, které je hlavním viníkem situace ve zbídačených zemích (Řecko, Španělsko...).

Nezaměstnanost, pokles životní úrovně a bída, to jsou vždy hlavní spouštěče otevřeného boje masy lidí proti korporátním, bankovním a politickým kruhům, jichž se tato situace nijak nikdy nedotkla.

Dá se očekávat, že nespokojenost a následné sociální nepokoje budou eskalovat a mohou skutečně přerůst v revoluci, jejíž důsledky můžeme dnes jen stěží předvídat.

A asi již nemáme ani jinou možnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Pavlík Jan Pavlík | 11. srpna 2013 v 18:10 | Reagovat

Já myslim,že už dávno vědí,že tenhle stát se na nic nezmuže.tak čeho pak se bát že??? :-(

2 Zexxy Zexxy | 12. srpna 2013 v 8:18 | Reagovat

“When the government violates the people's rights, insurrection is, for the people and for each portion of the people, the most sacred of the rights and the most indispensible of duties.”

Marquis De Lafayette

3 David David | 12. srpna 2013 v 22:39 | Reagovat

To co provedl Klaus spolu s ostatními politickými špičkami nšeho státu už není na kriminál, ale na popraviště. Prostě polejt benzínem a zapálit.

4 wocas wocas | 14. srpna 2013 v 0:45 | Reagovat

je tak?

5 Pavel Pavel | 14. srpna 2013 v 10:25 | Reagovat

Být ovládán znamená být sledován, pod dohledem, špehován, veden, uzákoněn, reglementován, ohrazen, indoktrinován, přesvědčován, kontrolován, oceňován, odhadován, cenzurován, komandován lidmi, kteří nemají ani nárok, ani znalost, ani ctnost. Být ovládán znamená být při každém pohybu zaznemenán, zaprotokolován, zaregistrován, ohodnocen, orazítkován, změřen, oceněn, zdaněn, puncován, propuštěn, zmocněn, oznámkován, pokárán, zaneprázdněn, vyřazen, usměrněn, korigován. Pod záminkou veřejné užitečnosti a ve jménu obecného zájmu být využit, prozkoumán, odírán, vykořisťován, zmonopolizován, vydírán, vysáván, klamán, okrádán; a pak při sebemenším odporu, při prvním slovu stížnosti ohodnocen důtkou, pokutován, hanoben, urážen, pronásledován, vyplísněn, zbit, odzbrojen, svázán, uvězněn, zastřelen, bombardován, souzen, odsouzen, deportován, obětován, prodán, zrazen, a na vrchol všeho zneužit, napálen, pohaněn, zneuctěn. Taková je vláda, její spravedlnost, její morálka! Ó, lidská bytosti! Je možné, že po šedesát století jsi hnila v této odpornosti?
Pierre Joseph Proudhon

6 Carlos652 Carlos652 | 14. srpna 2013 v 10:31 | Reagovat

Publius Cornelius Tacitus
Čím horší je stát, tím více má zákonů.

Jean Paul Marat
Dějiny by měly oslavovat u vladařů pouze umírněnost, moudrost, důslednost při zachovávání zákonů, snahu povznést stát, péči o blaho národů. Nejčastěji však slaví jen násilné činy, okrášlené honosnými jmény.

Seneca
Co nezakazuje zákon, to zakazuje stud.

Lev Nikolajevič Tolstoj
Nejlepšího člověka hledej mezi těmi, které svět odsuzuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama