Když něco není pod kontrolou vlády

2. srpna 2013 v 9:35 | Honza |  Vládní svinstva
Tím něčím se samozřejmě myslí policie a státní zastupitelství.
A to, že nejsou pod kontrolou vlády si myslí Václav Klaus, který se vyjádřil, že represivní aparát má potenci v zájmu údajného dobra zlikvidovat politický systém.


Reagoval tím na situaci kolem korupční kauzy.
A to i přes to, že vláda, která se nazývala protikorupční, skončila právě díky korupci.

Nechci se v tomto krátkém článku zabývat tím, o co vlastně v této kauze šlo (na to bude prostor v jiném článku, který vyjde na blogu později - s odstupem pro objektivní zhodnocení), chtěl bych zde ukázat na něco jiného. Něco, co je dle mého názoru hodně závažné.

Václav Klaus a i politici, již dnes bývalé vlády, tu neprovolávají ostré výtky proti práci policie a státních zástupců proto, že by snad policie a státní zástupci pracovali nesprávně (záměrně zde nepíši dobře - důvody vzniku kauzy jsou více než podivné). Oni útočí úplně z jiného důvodu.

Klaus se zmínil, že je potřeba navrátit do rozumných mezí využívání odposlechů, změnit (rozuměj snížit) postavení státních zástupců a ně navázaných policejních a justičních kruhů a nedovolit, aby se tyto složky vymanily z kontroly vlády.

V podstatě říká, že je nutné, aby policie, státní zástupci a justice byli kontrolováni a plně podřízeni vládě. Tak se zajistí, že se proti vládě nikdo z nich nepostaví.

A jaký že je ten hlavní důvod?
Protože je tu ohrožen způsob pojetí politiky. Politiky, která je založena na obchodně korupčním standardu.

O nic jiného tu nejde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama