Náprava je zcela vyloučena

21. července 2013 v 9:31 | Honza |  Postřehy
Jako název tohoto článku jsem si vypůjčil slova soudkyně Markéty Langerové, která byla uvedena v rozsudku nad Romanem Smetanou.
Co tato slova vlastně říkají?
A jaký mají význam?


Naše společnost je stále více drcena arogancí a neschopností politiků. Stále více nám berou, aby zalepili díry vzniklé jejich špatným rozhodováním a tunelováním.

Je to skryté násilí, kterého se na nás dopouštějí, a my si to přeci nesmíme nechat líbit.

Jak píše Aleš Uhlíř v tomto článku, nemá cenu již hovořit o tom, jak současný stav ničí lidi v tomto státě. Tyto skutečnosti jsou známy a stále k dohledání. Důležité je, že systém stále přitvrzuje a současnou situaci lze označit za válečný stav sui generis.

Roman Smetana má podle Markéty Langerové pocit, že politické strany přirozeně přitahují lidi mocichtivé a chamtivé. A také říká, že pokud bude cítit potřebu v budoucnu vyjádřit svůj názor, tak to učiní. Bez ohledu na možné porušení zákona.

Roman Smetana tím jistě nechce říci, že je nutné zákon porušovat. Myslím, že tím říká, že nás systém zahnal do kouta a nám nezbývá nic jiného, než použít všech prostředků na obranu.

Odpor je za určitých okolností nutný. A doba na odpor právě nastala.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 franta franta | E-mail | 21. července 2013 v 10:52 | Reagovat

Tak nevím,jestli nastane nějaká náprava,politici si s námi pořád dělají,co chtějí!Smetanu zavřou natvrdo za tykadla,politici kradou miliony,nemluvě o uplatcích,a nikdo je natvrdo neodsoudí!Politiky a soudce naházet do jednoho pytle,ty vazby jsou tam nepřehlédnutelné!Stávky jsou k ničemu,už se o tom tolikrát přesvědčili! :-(

2 Ivana Ivana | E-mail | 24. července 2013 v 9:09 | Reagovat

Myslím, že jediná cesta je cesta podobná dění na Islandu před několika lety, akorát se domnívám, že bez rámusu a pár facek se to bohužel neobejde. Bojím se ale několika negativních faktorů:
1. faktor - celková letargie postižené části národa, vedoucí k rezignovanosti a apatii
2. náchylnost k vymývání mozků národa prostřednictvím koupených neobjektivních médií a rádobynovinářů a moderátorů typu Václava Moravce
3. historicky podmíněný sklon k rezignaci předem, podmíněný ekonomickým strachem, strachem o zaměstnání
To všechno ti šmejdi vědí a vědí také, jak národ zblbnout. Dokud budou mít moc lidé typu Bendy, Kalouska, a pro koryto všeschopné Broskve Peake atd. a pokud opoziční vůdci budou i nadále neschopnými břídily, jako je šašek Sobotka, tak se můžeme dočkat nové oposmlouvy a vzájemného krytí zad. ;-) :-? :-? :-? :-?

3 Carlos 652 Carlos 652 | 24. července 2013 v 9:12 | Reagovat

Jedině přímá demokracie s jasně deklarovanou zodpovědností za chyby a omyly u každého zvoleného politika a naprostá kontrola příjmů po dobu výkonu mandátu. To finanční úřady musejí zvládnout. :D

4 Zexxy Zexxy | 1. srpna 2013 v 10:22 | Reagovat

Jedině vidle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama