Jak vládnul Petr Nečas?

27. července 2013 v 12:38 | Honza |  Vládní svinstva
Bylo by na místě se ohlédnout za vládou Petra Nečase a podívat se na to, jak této zemi vládnul a co nám tu zanechal. A když píši vládnul, pak to myslím doslova. Protože jeho vláda se chovala skutečně jako neomezený, nedotknutelný a nepostižitelný vládce nad vším, kam až jeho oko dohlédne.


Čeští politici jsou již delší dobu jaksi odtrženi od reality. Žijí si ve svém vlastním vesmíru a to, co se děje kolem nich se jich dotýká jen minimálně (pokud vůbec). A aby se měli dobře, tak realizují experimenty, které tuto zemi a její obyvatele přivádějí na pokraj nouze a šílenství.

Vláda Petra Nečase měla jediný cíl. Získat vlastní prospěch. Moc a finanční zisk jednotlivců byl velkým lákadlem. Obávajíc se o svá koryta se nezabývala tím, že s ní je spokojeno jen 12 - 16% obyvatel (od dubna 2012 do dubna 2013 - CVVM). Nezabývala se tím, že její reformy poškozují ekonomickou a sociální situaci v této zemi. Nezabývala se tím, že její styl vládnutí odporuje demokratickým principům. Nezabývala se vlastním selháním vůči obyvatelům této země, tedy těm, pro které měla podle svého nejlepšího vědomí a svědomí pracovat.

Byla to vláda, která ve snaze udržet si moc tolerovala převod mandátu a přeskupení politických sil ze strany Věci veřejné na uskupení LIDEM. A tedy tolerovala a v podstatě zavedla možnost rozvázání vztahu politické strany a voliče v zájmu udržení si moci.

Byla to vláda, která vládla arogantní silou bez jakékoliv snahy o diskuzi a demokratický kompromis, díky níž pomocí tvrdého prohlasování poškodila ekonomickou a sociální situaci většiny obyvatel této země.

Byla to vláda, která se nechala vesele ovlivňovat lobbisty a kmotry všeho druhu a prosazovala tak zájmy úzkého okruhu lidí, které nadřazovala nad zájmy této země a jejích obyvatel.

Byla to vláda, která lidem vzala veškeré naděje, takže mnohým již na osudu země nezáleží a orientují se jen na základě emocionálních soudů, což naši budoucnost dále poškozuje.

Právě díky vládě Petra Nečase je možné již zcela oprávněně nazývat naši republiku republikou banánovou, která bude v budoucnu jen oblastí druhé kategorie s levnou pracovní silou a ekonomicky a technologicky stále zaostalejší, konzumující (všeobecný pojem) jen západní veteš (tedy zboží pochybné kvality - tedy co možná nejlevnější).

Co nám zanechal Petr Nečas?
Jen bezmeznou zuřivost, která v budoucnu, vzhledem k propadu všech jistot v celé Evropě, může opět vést k válce. Válce světové. Tak jak tomu bylo již dvakrát v minulosti.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama