To nejhorší teprve přijde

3. června 2013 v 8:25 | Honza |  Postřehy
Vládna se nám stále snaží namluvit, že jsme na tom vlastně dobře a že nám už nic horšího nehrozí. Snaží se nás přesvědčit, že ekonomika je vlastně stabilní a nemáme se tedy čeho bát.
Jak je to ale ve skutečnosti?


Krize z roku 2008, s jejímiž důsledky se svět dodnes potýká, byla jen předehrou. Na tomto se shoduje čím dál víc ekonomů, kteří varují před budoucím krachem, který může přijít náhle a bez varování.

Žádnou z příčin krize se doposud nepodařilo odstranit. Jen byly dočasně umírněny drastickými škrty především v sociální politice mnoha států. Šetření a úspory však dosáhly takové hranice, že se rychle začínají projevovat negativně na zvyšování počtu nezaměstnaných, snižování kupní síly obyvatel a útlumu ekonomiky. Vzhledem k vysoké nestabilitě se vše může velmi rychle zhroutit.


S čím je dobré tedy počítat?

1. Dle nové strategie bank a vlád se budou v budoucnu sanovat pomocí vkladů klientů problémové banky.
- tedy není žádný důvod mít v bankách své peníze (čert vem pohodlnost)

2. Dle stále prosazované strategie EU se budou dále provádět drastická opatření a škrty. Ač EU tvrdí, že tomu tak není a že se bude podporovat růst.
- špatné zákony a špatné postupy jsou jen oprašovány a nikdo je neřeší


Vláda ČR v posledních dnech také otočila a začíná tvrdit, že je lepší méně škrtů a více utrácení. Má to dva háčky. Tím prvním je skutečnost, že občané naší země na utrácení nemají díky předchozím škrtům prostředky. Druhým je blížící se termín voleb. Vláda ví, že jsou lidé naštvaní a zase nám maže med kolem úst.

Nesmíme jim uvěřit, že dluhopisy jsou to nejlepší.
Nesmíme jim uvěřit, že investování nás spasí.

Udělám zde malou odbočku k článku na serveru Novinky.cz.
Článku manipulativního a nesmyslného.
Snaží se nás přesvědčit, že je cool investovat do zlata a že to dělají všichni a čím dál více.
Investice do zlata prý představují dlouhodobý a výhodný způsob uchovávání finanční rezervy. Současně se však dovídáme o podivných manipulacích s cenami zlata a dalších komodit na světových trzích a o tom, jak je vše ovládáno úzkou skupinou bankéřů. Vše tak vypadá jako uměle nafouknutá bublina, která má jediný cíl - získat ještě více peněz od důvěřivých lidí.

Zlata se nenajíme. To je dobré si uvědomit. Je také dobré si uvědomit, že zlato je výhodné, jen pokud fungují mezinárodní trhy. Očekávaný krach finančních trhů, tak může ze zlata udělat bezcenný kov.

Pokud budeme hovořit o investicích, tak jedné, co má dnes smysl a bude k užitku, jsou investice do toho, co dokáže zajistit primární výrobu - orná půda, lesy apod.

Prohlubující se finanční a ekonomická krize se také podepíše na hodnotě peněz. Je stále více zřejmým faktem, že krizi řídí bankéři z několika globálních bankovních společností. Jejich cílem je zvýšení tlaku na výdaje obyvatel. Množství peněz je uměle navyšováno neustálým vydáváním nových bankovek, které jsou kryté jen důvěrou. Jejich hodnota se může kdykoliv zhroutit díky hyperinflaci.

Doporučení jsou jednoznačná:
- zajistit si zásoby trvanlivých potravin a vody
- zajistit si energetickou soběstačnost
- investovat do vlastní bezpečnosti
- spolehnout se jen sám na sebe

A to čím dříve, tím lépe.

Zásoby potravin a vody mohou zajistit přežití v nejhorším období těsně po rozpadu systémů obchodu se zbožím. V následujícím období pak mohou být využity v barterovém obchodu.

Energetická soběstačnost pomůže v případě rozpadu distribučních systémů.

Investice do vlastní bezpečnosti jsou nutné, jelikož stát nemusí být schopen plnit své funkce a bude tak růst riziko kriminality a ozbrojených střetů.

Spolehnout se jen sám na sebe v zajištění vlastní péče o zdraví a rodinné zázemí. Důležité je také omezení rizik, která mohou případně hrozit.


Cílem bude zajistit si obživu a přežití.
Hrozí velké problémy a my se na ně musíme připravit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | 4. června 2013 v 8:23 | Reagovat

No to je bohužel pravda, nedá se nic než souhlasit.

2 M.b M.b | 4. června 2013 v 21:25 | Reagovat

Až na to, že se po povodních chystá měnová reforma, což o to, nás chudé to nějak nepostihne, ale restituce církevní .- ) To bude docela sranda.. zpráva   je od právníků v české republice...

3 Martin Martin | E-mail | 7. června 2013 v 17:15 | Reagovat

Hodnota zlata s mezinárodními trhy zase až tak nesouvisí a bezcenné zlato nebude nikdy. Naopak, pokud dojde k hyperinflaci a peníze budou jen cáry papíru, co bude nejlepší univerzální platidlo? Zlato.

4 Karel Karel | 8. června 2013 v 19:41 | Reagovat

Ani zlato není samospasitelné, důležitější budou potraviny a pitná vod, léky atd. Zlata se člověk nenají a v postmoderní společnosti po hospodářském a politickém krachu nebudou mít peníze ani jejich ekvivlent žádnou cenu. Půjde o přežití - jako před tisíci lety.

5 Zlato Zlato | Web | 17. července 2014 v 23:33 | Reagovat

do pár rokov to tu všetko skrachuje preto je dobré rozumne investovať http://www.najpozicka.com/ako-a-kde-nakupovat-investicne-zlato/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama