Sebevraždy v Bulharsku

20. června 2013 v 8:48 | Honza |  Ze světa
V médiích se čas od času objeví informace o další sebevraždě, kterou v Bulharsku vědomě ukončilo svůj život již několik lidí.
Všechny měly společný důvod.
A všechny jsou médii bagatelizovány - více pozornosti se věnuje nesmyslům a pitomostem.


Bulharsko se letos zmítá ve vážné politické a morální krizi.
Díky masovým protestům proti vysokým cenám energií (a celkově vysokým životním nákladům) a obrovské míře korupce padla tamní vláda.

Co je však hlavním problémem?
Ceny energií, sociální nouze a vysoké životní náklady?
Toto je spíše důsledek.

Viníkem je především vývoj politiky v postkomunistických zemích. Snaha několika jedinců urvat co se dá. Jejich touha po moci, vedoucí k provázanosti politických a podnikatelských sfér, díky čemuž se vytvářejí zákony a podmínky v jejich vlastní prospěch.

Finanční situace bulharských občanů byla vždy neutěšená (ve srovnání např. s Českou republikou). Byla tam vždy větší míra chudoby. A právě proto se tam takto brzy projevily důsledky současného politického kurzu.

Všechny dosavadní snahy Bulharů o vykročení správnou cestou vedly ke zklamání a prohloubení odporu vůči vládě a stávající politice. A tato blbá nálada a bezmoc vedou vždy k protestům a bohužel i k tragickým činům zoufalých obyvatel.

Jedinou možností, jak zvrátit současný propad je změna. Změna provedená od základů. Změna, která umožní potrestat viníky současného stavu. Která umožní rozkrýt komplot vlád a vlivných kmotrů proti vlastním zemím.

Situace v Bulharsku je varováním pro ostatní postkomunistické země.
I je totiž toto čeká.
Pokud se nepostavíme na odpor.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 vašnosta vašnosta | 20. června 2013 v 19:34 | Reagovat

No u nas mame 5OO obyvatel a loni se 3 oběsily takže na tom něco pravdy bude.

2 Honza Honza | Web | 21. června 2013 v 16:15 | Reagovat

Tento článek jsem měl dopředu připraven asi 3 týdny... Aniž bych tušil, co se stane u nás... A je vidět, že jsem se nemýlil...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama