INDECT

3. dubna 2013 v 11:44 | Honza |  Svinstva z EU
"Nemáte-li co skrývat, nemáte se čeho bát."
Takto se dá vyjádřit ospravedlnění zbabělého a nebezpečného šmírování, díky němuž mohou represivní složky ještě lépe vynucovat jakákoliv pravidla a nařízení.
Sami si můžete připadat čistí jako lilie, bez poskvrny...
Není vám to ale nic platné. Kdykoliv totiž můžete udělat něco, vám připadající normální, co spustí automatický výstražný signál, upozorňující na podivný vzorec jednání.


V tomto roce má dojít ke spuštění projektu INDECT. Jde o inteligentní informační systém Evropské unie, který je zaměřen na detekci lidí a předmětů v městech. Komplexní monitorovací a vyhodnocovací systém, který na základě nastavených vzorců jednání bude předvídat chování jednotlivců, skupin lidí i celé společnosti.

Jeho vývoj započal v roce 2009. Projekt je důsledně spojován pouze s akademickým světem a jako vědecká záležitost prý není vůbec politicky ovlivněn. Ve skutečnosti je přímo EU podporován (na jeho vývoj EU přispělo částkou necelých 11 mil euro) a bude vytvořen sloučením dostupných sledovacích systémů. Do projektu bude zahrnuto i sledování komunikace (telefon, email, soc. sítě apod.) a používání všech druhů čipových karet (platebních, zákaznických apod.). Oficiálně má za úkol zvýšit bezpečnost obyvatel.

Média o projektu téměř nehovoří, politici o něm prý nic neví, bezpečnostní složky jej prý neřeší.

EU se rozhodla, že bezpečnost obyvatel je jednou z největších priorit a tak se snaží přijít s něčím, co pomůže identifikovat hrozby. Úkolem systému tak bude včas zjistit a odhadnout další chování jednotlivců či skupin, které bude definováno jako podezřelé. Jako podezřelé se považuje vše, co vybočuje z normálu a to i křik, běh, pád osoby, nadávání, postávání na jednom místě delší dobu, chůze nesprávným směrem, bezcílné potulování či časté scházení se s lidmi.

V zájmu údajně naší bezpečnosti, jsme pomalu zbavováni základních práv. Společnost, která dovolí potlačovat základní potřebu soukromí, je odsouzena k zániku. Stáváme se totalitou, která nám diktuje, co je správné a co již ne. Teorie o naší bezpečnosti padá, když si uvědomíme, že skuteční zločinci jistě nebudou připravovat své činy na veřejnosti pod dohledem kamer. Jistě k tomu také nebudou používat monitorovanou komunikaci. Zbývá jediné, my lidé, kteří jsme denně ponižováni a utiskováni v zájmu našeho dobra. Až nastane chvíle, kdy budeme mít všeho dost a budeme chtít vyjít do ulic, už nás tam budou čekat.

INDECT nemá chránit nás. Chrání mocné před námi.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama