Vaše zprávy 07

14. března 2013 v 8:20 | Honza |  Vaše zprávy
V levém menu mám umístěno okno, jehož prostřednictvím mi můžete posílat dotazy, zprávy nebo podněty.
A jelikož chci na všechny odpovědět, zřídil jsem tuto rubriku.
Na Vaše zprávy budu reagovat, jakmile se jich nahromadí více - alespoň 5.
Tady je sedmá várka:


+++

metla (16. 12. 2012):
Lidé, co myslí tohle ví. Je jich málo, bohužel.

odpověď:
Mnoho lidí nechce myslet. Mnoho lidí nechce vědět. A spokojí se jen s tím, co jim zaprodaná média servírují. Bohužel.

+++

Vlastimil Šimík (5. 2. 2013):
Zdravím, upoutal mne název "Občanská neposlušnost", protože mám dojem že jsem odmala až do svých 64 let poněkud neposlušný občan, takže jsem nedostudoval vysokou školu, protože jsem se účastnil stávek v roce 1969 jako spoluorganizátor. Přišel jsem o zaměstnání, protože jsem byl soudruhem ředitelem shledán nevhodným pro politické postoje pro práci při ochraně památek. Po listopadu jsem u nás spoluzakládal OF, později ODS, ze které se mě kvůli kritice korupce a dalšímu pokusili vyloučit. Současné poměry mě velmi vadí.

odpověď:
Nejdříve děkuji za vaši zprávu, která je příkladem dnešní situace. Lidé nebyli spokojeni a i přes jejich snahu na nápravu věcí se vše vrátilo do starých kolejí.
Ano, být neposlušný, nesouhlasit se špatností, to často přináší problémy. Vláda a všeobecně systém po nás žádá poslušnost. Nevyčnívej z davu, drž ústa a krok. Nejsme však ovce a máme právo být nespokojeni. Zejména tehdy, pokud jsme ponižováni, utlačováni a je nám odpíráno právo na slušný život.

+++

Vlastimil Šimík (5. 2. 2013):
Za povšimnutí by stál i přístup redakce ČN. K některým tématům už redakce preventivně nezařazuje diskuzi. Jsou to zejména zprávy týkající se bývalého prezidenta Havla, Izraele, cikánů... Redakce má nejspíše už dopředu obavy o to, že by tam byly nevhodné příspěvky, které by narušovaly světlou vzpomínku na Václava Havla nebo názory na zabírání další palestinské půdy židovskými osadníky, což negativně komentovat je nejspíše bráno jako antisemitismus. A napsat v tomto státě kde se probírá písnička z večerníčku nebo pasáž ze staré pohádky něco byť pravdivého o cikánech je ještě větší zločin.

odpověď:
Média se nás snaží udržet v blažené nevědomosti. A když už něco napíší důležitého, pak je to manipulativní. A jiné názory nejsou relevantní. Nezávislost médií tu nemáme. Jen si na ni novináři hrají.

+++

premhel (11. 2. 2013):
Dobře chlape! Konečně někdo, kdo to vidí stejně jako já.

odpověď:
Kdyby nás bylo víc...

+++

Jolana (17. 2. 2013):
Mezinárodní skupina zastupující oběti sexuálního zneužívání katolickými kněžími zažalovala papeže Benedikta XVI. a další tři vatikánské představitele u Mezinárodního trestního soudu (ICC) kvůli zločinům proti lidskosti. Informuje o tom v úterý agentura AFP. Skupina The Survivors Network of those Abused by Priests (SNAP - Uskupení těch, kteří přežili zneužívání kněžími) oznámila, že žádá haagský soud, aby "soudně stíhal papeže" za "přímou a hlavní odpovědnost za zločiny proti lidskosti znásilnění a další sexuální zločiny po celém světě". Vatikán podle skupiny toleroval a umožňoval systematické a rozšířené krytí znásilňování a sexuálních zločinů na dětech. Do Haagu přijeli členové SNAP z Německa, Belgie, Nizozemska a Spojených států. Doprovázeli je obhájci. Zdravím a fandím vám, Jolana.

odpověď:
O tom, že důvody odstoupení papeže jsou jiné, než zdravotní se spekuluje stále častěji. Předně je dobré vědět, že samotné odstoupení je nevídaný krok. Znalci poměrů ve Vatikánu říkají, že se jedná o mocenské intriky. A skandály se zneužíváním spekulace ještě více přibližují pravdě. Já osobně církev neuznávám (respektuji víru, ale církev považuji za zločineckou organizaci) a proto tomu nevěnuji příliš pozornosti.

+++
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama