Occupy se stalo hrozbou

7. března 2013 v 9:34 | Honza |  Ze světa
Hnutí Occupy Wall Street bylo potlačeno. To není žádná novinka. Proč o tom tedy píši? V tomto článku bych se chtěl krátce zaměřit na to, jakým způsobem bylo hnutí potlačeno a kdo na tom měl zájem. A to zejména z toho důvodu, že něco podobného se může kdykoliv stát i u nás.


Panuje představa, že státní instituce a politici by měli respektovat práva občanů země, včetně práva na protest. Tato představa však rychle vezme za své, když si uvědomíme, že politická moc je propojena se společnostmi, které prosazují své vlastní ekonomické zájmy. To také není novinka. Dnes však, více než kdy jindy (překonává to i hledání komunistů) se v USA stále více prosazuje honba za tzv. vnitřním nepřítelem.

Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost (DHS), FBI, policie, regionální integrační centra a soukromý podnikatelský sektor (banky) spolupracovaly na vytvoření sítě útlaku a neutralizaci amerických občanů. Z dokumentů, které získal Fond Partnerství pro občanské svobody vyplývá, že i když FBI uznává, že Occupy bylo pokojné protestní hnutí, bylo vnímáno jako teroristická hrozba.

Je více než zřejmé, že se administrativa Baracka Obamy velmi obává občanských nepokojů. Proto také prezident USA podepsal zákon, díky němuž se protesty, vyvolané politickými událostmi, stávají federálním přestupkem. A tak je v podstatě zkriminalizoval.

Současně lze pozoroval militarizaci policie a větší vliv DHS. Pro případ nepokojů bylo na území USA postaveno 800 vězeňských táborů, které provozuje FEMA. Tato organizace se stala výkonnou rukou nastupujícího policejního státu. Mnohá nařízení jsou již připravena třicet let a jen čekají na podpis prezidenta. Ten postupně autorizuje příkazy, které vedou k zavedení úplné kontroly nad obyvatelstvem, zásobováním a dopravou.

V neposlední řadě zde zmíním zákon NDAA (The National Defence Authorization Act - autorizační zákon národní obrany). Tento zákon legalizuje věznění a zabíjení občanů USA, kteří zastávají protivládní názory. Pokud někdo začne zpochybňovat vládu nebo její kroky, stává se tak automaticky nepřátelským bojovníkem a tak i tzv. legitimním cílem.

Z historie víme, že tyrané vždy rádi legalizovali své vraždění ještě dříve, než k němu došlo. Z historie víme, že tímto způsobem se již mnohokrát připravovala cesta k diktatuře. Vláda USA se snaží zrušit limity, které mají držet každou vládu pod kontrolou občanů země.

Na základě výše uvedeného si můžeme vytvořit jasnou představu o úmyslech vlády USA a jejím postoji k právu na vlastní názor a protest proti nespravedlnosti. Vše je podřízeno mocenským a finančním zájmům několika jednotlivců, kteří se neštítí ničeho.

Potlačením hnutí Occupy se jasně dokázalo, jakým směrem se vydává současný systém a že lidé (pokud proti tomu nic neudělají) budou jen vykořisťovaná pracovní síla zbavená všech práv.

Změna politického systému této doby, který sám sebe setrvačností stále označuje jako demokracie, bude dlouhou cestou. Nemůžeme očekávat, že se podaří během několika měsíců. Musíme si uvědomit, že narážíme na hluboce zakořeněné postoje a názory mocných tohoto světa, kteří se nebudou chtít smířit se ztrátou své moci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemesis Nemesis | 7. března 2013 v 11:39 | Reagovat

FEMA je kapitola sama o sobě, jen způsob, jak ovládat a kontrolovat lidi a zbavit se všech nepohodlných Američanů, kteří vědí příliš mnoho. Největšími teroristy je americká vláda, důkazem je 11. září, Libie, Afghanistán, Vietnam, Quantanamo... to je jen pár příkladů

2 Milo Milo | E-mail | 8. března 2013 v 15:13 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama