DDoS útok na zpravodajské weby

4. března 2013 v 17:31 | Honza |  Anonymous
Dnes přibližně od 8:30 začaly zpravodajské weby Novinky.cz, iDnes.cz, Lidovky.cz, iHNed.cz a Deník.cz postihovat výpadky (krátce i E15.cz). Weby se staly nedostupné. Kolem poledne se zdálo, že jsou již opět v provozu. V odpoledních hodinách však přišla druhá vlna útoku.Anonymous ČR na svém Facebooku vydali prohlášení:
"Média, která objektivně neinformují o událostech doma i v zahraničí, si nezaslouží fungovat, protože pak plní pouze funkci hlásné trouby daného režimu. Někoho patrně napadlo trochu kopnout do českého internetového zpravodajství. Snad se novináři vzpamatují a začnou psát o věcech, na kterých skutečně záleží. Třeba o tom, že v Americe bude povoleno využití dronů k bezpečnostním účelům bez jakéhokoliv omezení. Nebo o šmírovacích tendencích EU. Nebo o nepřetržitých atacích Izraele na Palestinu. Nebo o Bahrajnu, kde bylo nošení masky Guye Fawkese postaveno mimo zákon. Témat je hodně, takže novináři - nebuďte konformní, provinční a zbabělí. Jen a pouze novinář, který dělá svou práci, může pomoci šířit podstatné zprávy, které se tak mohou dostat k masám."

Otevřeně se však prozatím k útoku nikdo nepřihlásil.
Útoky posiluje každý, kdo se snaží na weby dostat, čímž ještě více zahlcuje servery.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 No.929599 No.929599 | Web | 5. března 2013 v 6:46 | Reagovat

S těmito útoky nezbývá než souhlasit.

2 Vlastimil Kantor Vlastimil Kantor | 17. března 2013 v 21:36 | Reagovat

K jakým masám ptám se??? Dnes už bohužel masy ochotné poslouchat a nebo dokonce O_O číst neexistují. Ještě tak si vyslechnout zajímavé zprávy na Nově, ale pak už mi dejte pokoj, protože dneska by se měl pan X oženit s paní Y v tom novém skvělém seriálu :-)Kdyby zde ještě byly masy lidí ochotných naslouchat těmto úctyhodným novinářům už dávno by se muselo něco změnit, ale světe div se, nemění se nic 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama