Rekordní nezaměstnanost

25. února 2013 v 11:25 | Honza |  Vládní svinstva
"Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností. Není to pravda. Ničeho se nebojte."
V. Havel 1989


V lednu 2013 bylo bez práce dle statistik úřadů práce 585 809 lidí. To je nejvíc od roku 1933, kdy bylo bez práce 738 000 lidí (nutno však podotknout, že to byla doba velké hospodářské krize, kterou s dnešním stavem nelze srovnávat).
Na jedno volné místo je v průměru 17 uchazečů a ve dvou okresech je jich více než 100.

Po "reformách", které prosadil Jaromír Drábek, a pouhém oprašování těchto zhovadilostí, které provádí Ludmila Müllerová, nejsou úřady práce schopné tuto situaci řešit. Místo aktivní pomoci slouží pouze jako registrační místo. Jejich hlavní činností by mělo být poradenství a aktivní přístup k uchazečům. Toto díky nesystémovým zásahům již není možné. Na základě reforem také byla zrušena povinnost firem hlásit volná místa. Tyto údaje však jsou důležité pro správné směrování uchazečů a případné rekvalifikace.

Ministerstvo práce a sociálních věcí (už bych ho fakt přejmenoval - název neodpovídá jeho činnosti) navíc jasně ukázalo, že jeho snahou je co nejvíce bagatelizovat vzniklou situaci. Byla zavedena nová forma statistiky, kterou nelze nazvat jinak, než optickým klamem. Například v prosinci 2012 bylo bez práce 545 311 lídí a tedy 9,4 %. Lednový počet 585 089 je vyšší, ale dle MPSV jde o 8 %. Metoda je to zcela jistě zavádějící a mající vylepšit nelichotivou skutečnost.

Někdo nám tu lhal.
A stále nám tu někdo lže.

Co vy na to?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zdenek Zdenek | 26. února 2013 v 10:11 | Reagovat

Za komunistů tyhle skvele úřady práce nebyly třeba..

2 Petr Mirvald Petr Mirvald | E-mail | 26. února 2013 v 11:39 | Reagovat

Komentář: Rekordní nezaměstnanost

Podle celosvětové statistiky nejvíce je dnes lidí zaměstnáno u malých a středních podnikatelů, dříve mělo také práci hodně lidí v zemědělství.
Bohužel i naše nátura závisti (slušný člověk nepodniká, podnikatel okrádá lidi, apod.) podporuje, aby lidé nepodnikali, je jednodušší když se postará stát.
To vše nahrává našim politickým stranám, kteří potřebují lidské ovce, lidi kteří jsou závislí na státě, čím více tím lépe. Lidé jsou jim dobří, jen na to aby  je volili.
Ať je to ČSSD nebo ODS nemají dnes již právo existence, jejich politici neudělali systémově nic, kromě své arogance aby tady nastolili podporu v zaměstnanosti a ekonomický pořádek. Naopak pánům politikům se v „bordelu“ lépe žije.
Přitom řešení na nezaměstnanost je jednoduché, musí být však dlouhodobé. Začít se musí pravidly o podnikání, která se musí nastavit dlouhodobě, nejlépe do ústavy aby se nemohla měnit.
Dále je potřeba nastavit školství. Na základních školách by se děti měli učit domácí účetnictví, jak podnikat a měli by se učit o našich podnikatelích. Na středních školách by všichni studenti měli končit i z výučním listem. Jedním s úkolů, aby splnily maturitu, by mělo být založení fungující společnosti s ručením omezeným. Na vysokých školách by všichni studenti měli založit fungující akciovou společnost. Tím se postupně dosáhne toho, že bude řada pracovních míst.
Na podporu tohoto řešení, aby školy měli zájem (předem říkám, že budou proti) je potřeba aby mohly jako externí učitele využívat zdatné podnikatele bez pedagogického vzdělání. Tyto obory nemohou vyučovat lidi bez praxe v podnikání. Tady mají velké dluhy organizace jako Hospodářská komora, AMSP a jiné podnikatelské organizace. Další takový „nátlak“ na školy by byl v tom, že od 5 let do 10 let přestanou postupně školy dostávat podporu od státu. Místo toho, bývalí žáci v rámci daňového přiznání mohou dát část svých daní na podporu jejich bývalé školy. To by mělo školy motivovat, aby připravili své studenty skutečně pro život.
V současné době lze nezaměstnanost řešit, tím, že se zruší úřady práce, které jsou jen další „dojná kráva“ ze státního rozpočtu. Místo toho vytvořit společné podniky (obec a některý podnikatelský svaz jako garant) kde by okamžitě člověk, který přijde o zaměstnání, mohl dostat práci. Tento společný podnik by zajišťoval venkovní úklidové práce, pomoc v nemocnicích a další společenský prospěšné práce. Pro lidi by to také bylo motivační, nemusí se někde po padesátce doprošovat o zaměstnání a nemusí žádat o „žebračenku“. Tím by se odbouraly podpory v nezaměstnanosti, tyto peníze by se převedly do obecných pokladem, na proplácení faktur společného podniku. Kdo nechce pracovat, tak nedostane ani korunu. Pokud se dopustí trestného činu, tak místo rekreace ve fešáčkem kriminále půjde do pracovního táboru, kde musí vydělat na všechny náklady a zisk.
Další možnost snížení počtu nezaměstnaných je zapojit je znovu do zemědělství. V dnešní době se bohužel vydávají závadové potraviny za normální a přitom jsou drahé. Přitom i v tomto případě je řešení jednoduché. Postupný zakázat prodeje a používání zemědělské chemie v zemědělství. Není pravda, že velkovýroba potravin se nemůže dělat bez hnojiv a pesticidů. Je to pouze otázka změnit způsob úpravy země, způsob sázení a používat staré odrůdy rostlin a zvířat. Zde by se řada nezaměstnaných uplatnila v rámci svých pozemků. Dále ve městech by dali obecné úřady za mírný poplatek k dispozici svazu zahrádkářů veškeré volné pozemky na zakládání zahrádek. Vše je jen otázka nezdanění jejich výrobků po určitou dobu a výši. Dnes řada lidí na vesnici bere podporu v nezaměstnanosti a na pozemku mají vysazený anglický trávník, který mají plný chemie. Po odbourání chemie z potravin by také došlo k ozdravení lidí.
V neposlední řadě by se také mohly sloučit ministerstva jako ministerstvo sociálních věcí; ministerstvo školství; ministerstvo průmyslu a obchodu; ministerstvo dopravy, ministerstvo pro místní rozvoj pod jedno ministerstvo. Toto ministerstvo by mělo vlastně uceleně na starost podnikání, školství, zaměstnanost, atd.. Všichni manažeři ministerstva by měli osobní a finanční odpovědnost.
Obdobně by se spojila další ministerstva. Ministerstvo zdraví; ministerstvo životního prostředí; část ministerstvo mládeže a tělovýchovy; ministerstvo zemědělství pod jedno ministerstvo. Toto ministerstvo by mělo vlastně uceleně na starost zdraví, životní prostředí, potraviny, atd.. Všichni manažeři ministerstva by měli osobní a finanční odpovědnost.
Nedělám si nárok na vyčerpání možností diskuze k tomuto tématu, protože je to velký problém.  Dalo by se dělat řada věcí nejen proti nezaměstnanosti, ale lidé musí chtít. Především chci říci, že člověk musí začít u sebe a potom hledat příznivé lidi ke společným akcím.
S pozdravem
Petr Mirvald

3 No.929599 No.929599 | Web | 26. února 2013 v 20:36 | Reagovat

K ministerstvům se snad ani vyjadřovat nemusím, pracují tam naprosto nekompetentní lidé, kteří danému oboru nerozumí, neboť na to ani nemají vzdělání. Místo vlády odborníků tady máme chaos.

Je to hrůza co se zde děje a jak se snižuje cena lidské práce, celý tento systém by se dal vystihnout do jedné věty: "Jestli se ti to nelíbí, na tvoje místo čeká dalších 10 lidí. "

Co mi na tomto článku docela vadí je vaše narážka na Václava Havla a na komunismus vůbec. Jakkoliv jsou mi polistopadoví političtí činitelé  nesympatičtí, musím konstatovat, že Václav Havel byl především snílek s určitými ideály. Vím moc dobře, že naši zemi směřoval do rukou západu, avšak ne se špatnými úmysly, na rozdíl od jiných lidí.

Snad jste pochopil co jsem tím chtěl říci- to jest fakt, že i přes jeho zjevné chyby a vstřícnosti k západním politikům(což se ale, vzhledem k tehdejší geopolitické situaci dalo chápat) k němu chovám určitý druh respektu, neboť věci které dělal, dělal s dobrými úmysly.

S pozdravem No.929599

4 Tomas Tomas | E-mail | 13. června 2013 v 20:30 | Reagovat

V lednu 2013 bylo bez práce dle statistik úřadů práce 585 809 lidí. V r.1933, kdy bylo bez práce 738 000 lidí (nutno však podotknout, že to byla doba velké hospodářské krize, kterou s dnešním stavem nelze srovnávat)a ještě nutno podotknout, že v roce 1933 jsme tvořili stát Československa a  PodkarpatskáRus.

5 Majla Majla | Web | 27. srpna 2014 v 19:32 | Reagovat

Statistiky nezaměstnanosti jsou hrubě zkreslené, většina tzv nezaměstnaných pracuje někde načerno a většina zbytku jsou lenoši kterým se nechce pracovat. Např ve stavebnictví je stále nedostatek pracovníků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama