Otevřené dopisy

24. ledna 2013 v 9:45 | Honza |  Korespondence
V úterý 22.1. jsem odeslal otevřené dopisy oběma kandidátům na post prezidenta ČR. K jejich zveřejnění došlo i na internetu.
A dodatečně doplňuji i text otevřeného dopisu, který byl reakcí na email Ondřeje Vetchého, podporujícího kandidaturu Karla Schwarzenberga.

Texty (také ke stažení v pdf) uvádím níže.
Vyjádření blogu Občanská neposlušnost (http://obcanska-neposlusnost.blog.cz/) ke kandidatuře na post prezidenta ČR (otevřený dopis).


Vážený pane Schwarzenbergu,

vláda nám dala tu "výhodu", že si můžeme svého prezidenta sami zvolit. Bohužel národ má stále problém si uvědomit, že náš stát potřebuje výrazné změny a přísné potrestání všech, kteří jsou odpovědni za současný marast, který většinu lidí žene do bídy. Změna mohla být započata právě volbou prezidenta. Prezidenta takového, který bude moci bez ztráty cti pomoci naší zemi.

Výsledek dopadl tak, jak dopadl.

Nemohu se smířit s tím, že tento národ poslal do druhého kola Vás. Tedy někoho (slovy hrdiny bojů u Dukly brigádního generála Alexandra Beera), kdo má názory a postoje neslučitelné s funkcí prezidenta ČR a hrubě degradoval hrdinství českých vlastenců a vojáků. Tato slova byla spjata i s členstvím Vašeho tchána v nacistické SA. Nemohu se i smířit s Vaším vyjádřením, ve kterém uvádíte, že odsun sudetských Němců bylo vyhnání. Odsun, který byl právoplatný i dle mezinárodního práva.

Prezidentem této země musí být, více než kdy jindy, člověk, který bude hájit národní zájmy a nebude spoluodpovědný za sociální propad většiny obyvatel. Vy však reprezentujete podivnou minulost a ještě podivnější budoucnost, kterou si nemůžeme dovolit.

My, aktivisté bojující za lepší svět, se budeme stále hlasitě dožadovat spravedlnosti formou odporu kdykoliv, pokud to bude potřeba.

Za blog Občanská neposlušnost
Jan Holeňa

Odesláno na email info@volimkarla.cz--------------------------------------------------Vyjádření blogu Občanská neposlušnost (http://obcanska-neposlusnost.blog.cz/) ke kandidatuře na post prezidenta ČR (otevřený dopis).


Vážený pane Zemane,

vláda nám dala tu "výhodu", že si můžeme svého prezidenta sami zvolit. Bohužel národ má stále problém si uvědomit, že náš stát potřebuje výrazné změny a přísné potrestání všech, kteří jsou odpovědni za současný marast, který většinu lidí žene do bídy. Změna mohla být započata právě volbou prezidenta. Prezidenta takového, který bude moci bez ztráty cti pomoci naší zemi.

Výsledek dopadl tak, jak dopadl.

Duel mezi Vámi a Karlem Schwarzenbergem vidím takto: Mým kandidátem jste v prvním kole nebyl, nicméně rozhodně se nemohu smířit s představou, že nám bude vládnout člověk, který stojí za pochybnými církevními restitucemi, který se podílel na ožebračení našeho národa, kterému jde pouze o majetek… A tak bych mohl pokračovat dále. Věřím, že v případě Vašeho vítězství v nadcházejícím druhém kole změníte Váš přístup a pomůžete napravit křivdy, kterých se dopustila současná vláda.

My, aktivisté bojující za lepší svět, se budeme stále hlasitě dožadovat spravedlnosti formou odporu kdykoliv, pokud to bude potřeba.

Za blog Občanská neposlušnost
Jan Holeňa

Odesláno na email ZEMANnaHRAD@ZEMANnaHRAD.cz--------------------------------------------------Vážený pane Vetchý,

Vaše slova o boji našeho národa, o vlastenectví a hrdosti jsou v ostrém rozporu s podporou kandidáta, který vše toto postrádá.

Rod Schwarzenbergů je v dějinách této země zapsán černým písmem. Z nedávné historie vybírám členství jeho tchána v SA a využívání uvězněných v internačním táboře Lety k otrocké práci jeho otcem. Karel Schwarzenberg tak reprezentuje podivnou minulost a ještě podivnější budoucnost, kterou si nemůžeme dovolit.

Prezidentem musí být, více než kdy jindy, člověk, který bude hájit národní zájmy (místo podpory všeho německého) a nebude spoluodpovědný za sociální propad většiny obyvatel. Karel Schwarzenberg má názory a postoje neslučitelné s funkcí prezidenta ČR.

Nejsem si jist, zda jste vůbec postřehl, že národ již má dost politiky, kterou uplatňují současné politické strany. Nejsem si jist, zda jste vůbec postřehl, že za Karlem Schwarzenbergem se skrývá Miroslav Kalousek, strůjce ekonomického kolapsu této země.

Toto Vaše sdělení, včetně sdělení jiných herců, umělců apod., považuji za manipulativní.

My, aktivisté bojující za lepší svět, se budeme stále hlasitě dožadovat spravedlnosti formou odporu kdykoliv, pokud to bude potřeba.

Na závěr dodávám, že i Miloš Zeman není mým oblíbencem. Nicméně nemohu připustit, aby této zemi vládl někdo, jako je Karel Schwarzenberg.

Za blog Občanská neposlušnost
Jan Holeňa


Ke stažení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Záboj Jan Záboj | 24. ledna 2013 v 10:32 | Reagovat

Velice stupidní blog!

2 Honza Honza | Web | 24. ledna 2013 v 10:48 | Reagovat

[1]: Na váš názor máte jistě právo... i když je velice stupidní...

3 Samara Elias Samara Elias | 24. ledna 2013 v 10:49 | Reagovat

Velice stupidní komentář..[1]:

[1]:

[1]:

[1]:

[1]: :-D  :-D

4 Samara Elias Samara Elias | 24. ledna 2013 v 10:53 | Reagovat

Nejspíš máte médii dobře vymyté mozky ..

5 Pepa Pepa | 24. ledna 2013 v 11:34 | Reagovat

Zajímavé, Alexandra Beera znáte, ale rozdíl mezi divokým odsunem v létě 1945 a vysídlením po Postupimské konferenci nechápete ... Jinak k té zodpovědnosti za své tchány: můj tchán byl Slovák (manželka se narodila v ČR, slovensky nemluví), ale mezi jeko předky byl prokazatelně jeden Maďar. Znamená to, že nemá čistou českou rasu?

6 Carlos652 Carlos652 | 24. ledna 2013 v 12:14 | Reagovat

Nestačím se divit tolikému zjednodušování a cílevědomému přkrucování názoru, který předvedli přispěvatel Pepa. :-D
Podotýkám - nestraním ani jednomu z kandidátů, měl jsem jiného favorita.
Skoro každý Slovák má někde v příbuzenstvu maďarskou krev.  že mnozí vyčítají Karlu Schwarzenbergovi rakouský původ, je de facto irelevantní. Není to zásadní překážkou. Zásadní překážkou je jeho členství v asociální a bohužel vládní partaji, zvané TOP 09 a podpora asociálních kroků spolustraníků Drábka a Kalouska, které přivádějí statisíce obyvatel této země na úplné dno lidské existence. Vláda překrucuje, záměrně manipuluje s daty a nezřídka otevřeně lže vlastním lidem. Problémem je jeho členství v Bilderberggroup a třeba podpora amerického radaru v Brdech, problémem jsou rozdílná vyjádření k tzv. Benešovým dekretům.
Každý průněrně informovaný člověk ví, že ihned po skončení války se projevila ohromná frustrace a nenávist ke všemu německému a docházelo k velkým přehmatům, vedoucím k lidským tragédiím. Podotýkám, přehmatům z hlediska morálky i práva neospravedlnitelným, pokud se jednalo o osoby německé národnosti, které se neprovinily žádnými represemi vůči obyvatelům protektorátu a jejich jedinou vinou bylo, že se nacházeli ve špatný čas na špatném místě. To se dělo, bohužel děje a při primitivní lidské povaze asi i bude dít v budoucnosti. Nicméně princip kolektivní viny pramenil z obecně těžké rozlišitelnosti mezi spoluviníkem a odpůrcem nacistické ideologie. Ne každý Němec byl nacista, ne každý Německ volal "Heim ins Reich!" Rozlišit viníky a nevinné bylo možné jen na úrovni obcí a měst. Jak jsem uvedl, špatnou úlohu sehrály i obecně špatné lidské vlastnosti - pomstychtivost, závist, touha po majetku - viz zločiny tzv. revolučních gard, v nichž byla nejedna lidská zrůda. K tematice tzv. "divokého odsunu" doporučuji knihu Habermannův mlýn. Ukazuje českou povahu v celé šíři.
U :-(
Odsuny,schválené velmocemi, byly přímým důsledkem války. Z dnešního pohledu se mohou jevit jako nepřijatelné, ale kdo tu dobu neprožil, nemůže ji hodnotit, natož odsuzovat. Doporučuji si přečíst krátký projev prezidenta dr. Beneše z května 1947, kterým nahlíží do budoucnosti.
My Češi si neumíme vládnout, neustále se nějak vydělujeme, vyčleňujeme, hašteříme, až se divíme, že nám kost sebere cizí pes. Přitom klidně dovolíme médiím, aby námi manipulovala. Syndrom davu velmi krásně představil L.Čapek ve své hře Bílá nemoc - scéna dav versus Dr. Galén, směřující k maršálovi.
Hovořme o přímé demokracii, zodpovědnosti politiků spojenou s jejich odvolatelností v případě pochybení! Inspirujme se zeměmi, kde to funguje, ne jen těmi největšími státy. Nemusíme přece poklonkovat ani USA, ani Rusku, ani Německu. Naším hospodářským problémem je nefungující finanční systém a globalizace. Říká se, že když se dva perou, třetí se směje. Mějme to na paměti! :-)

7 A.K. A.K. | E-mail | 24. ledna 2013 v 12:21 | Reagovat

Předávejte prosím svým známým, další důležité informace:

https://www.facebook.com/zemannahrad/posts/252266758237570

8 Honza Honza | Web | 24. ledna 2013 v 12:41 | Reagovat

[6]: Děkuji za vaši reakci, více netřeba dodávat... Snad jen, že zjednodušování, manipulace a vytrhování z kontextu je nedílnou součástí vládní politiky a jak se zdá i jejich obdivovatelů...

9 Deuren Deuren | 24. ledna 2013 v 16:26 | Reagovat

Moje jasné odpověď na tento článek
http://www.youtube.com/watch?v=5GgflscOmW8

10 Carlos652 Carlos652 | 24. ledna 2013 v 21:08 | Reagovat

To Deuren: je mi poněkud divno z lidí, kteří mají "absolutně jasno". To přiblblé video jsem zhlédnul. No. :-D Všimněte si, jak jsem tolerantní. :-P
Každý má právo na svůj názor, základní princip demokracie ale tkví v tom, že dotyčný neoznačuje nesouhlasící diskutující á priori a veřejně za hlupáky.Jenže to my v Čechách neumíme. Buď jsme názorově jednotní, pak je to OK, nebo se naše názory liší a to je důvod ke vzájemnému napadání a urážení. Právě to považuji za typický projev české malosti.
A ještě poznámka na okraj: nepůsobí důvěryhodně, když se argumentuje prázdnými slovy :-P

11 Jarda Jarda | 27. ledna 2013 v 20:37 | Reagovat

Vážený pane Holeňa jste buď ignorant a nebo demagog, protože bez bližšího prozkoumání faktů papouškujete lži a nebo je papouškujete cílevědomě.

12 Stanislav Zeman Stanislav Zeman | E-mail | Web | 20. února 2013 v 10:51 | Reagovat

Vždy jsem si herce Vetchého vážil proto že byl dobrý herec a i dobrý vlastenec ale po volbách/volil Karla/mě odpadl od srdce nevím jestli ještě k Němu najdu něco co nás spojí i když mě to mrzí vážím si ho  jako herce ale jako vlastence né.Měl by myslet také na spodních 10milionů. O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama