Konspirační teorie

23. ledna 2013 v 10:15 | Honza |  Postřehy
Při pročítání článků na Britských listech jsem dnes narazil na jeden zajímavý, který se zabývá důvody pro zaslání rekordního množství voličských průkazů (článek zde).
Voličské průkazy jsou zasílány Ministerstvem vnitra obecním úřadům především proto, aby volič, který z nějakého důvodu nemůže volit ve svém volebním okrsku tak mohl učinit jinde.


Voličských průkazů bylo odesláno 700 tisíc, což je číslo, které představuje cca 15% oprávněných voličů. Tedy dostatek lidí, kteří mohou volby rozhodnout.

Existují dva vcelku pochopitelné důvody pro vydání tolika volebních průkazů. Prvním je začátek jarních prázdnin, kdy se voliči mohou rozhodnout, že odvolí v místě dovolené. Druhým je mobilizace voličů, kteří z nějakého důvodu v 1. kole k urnám nepřišli (např. jak to dělají agitátoři Karla Schwarzenberga na vysokých školách, kde to zákon zakazuje - už proto by měly být jeho metody prošetřeny).

Třetí důvod je onen konspirativní a stejně jako autor výše uvedeného článku, z něhož čerpám, i já se ho děsím. Vypadá to totiž i tak, že se připravuje nezákonná manipulace voleb. Vláda, která se drží svého koryta, by v případě neúspěchu Karla Schwarzenberga šla jistě od válu. A my víme, že tato vláda je schopná všeho. Jeho volební kampaň překračuje normy i zákon v mnoha případech. Bylo by dobré se tedy dožadovat informací o tom, kolik voličů jej volilo pomocí průkazu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarda Jarda | 23. ledna 2013 v 20:34 | Reagovat

Zajímavá úvaha, nicméně tato vláda a strany na ní zúčastněné jsou nevyhnutelně odsouzeny k marginalizaci a zániku a to pro neprofesionalitu, naprosté odtržení od reality, vysokou míru korupce což dohromady signalizuje pouze vrcholný stupeň degenerace politické elity těsně před tím než je nahrazena jinou(viz. teorie elit).

Jinými slovy, když nepůjdou dveřmi sami a dobrovolně tak jim nakonec někdo pomůže ven oknem. :-D

Stačí se mrknout na ODSáky a veverky jak si nechtějí připustit, že jsou odepsaní... že takovou bandu gaunerů příště nikdo volit nebude... nejdřív se topí v korupčních skandálech (Vondra & Promopro, Bém & Blanka & openkrad ehm. card, Parkanová & CASA ... etc pokračovat se dá skoro do nekonečna) a na závěr je torpéduje čestný předseda masterthief tuneldědek Klaus amnestií lol...

Jestli zmanipulujou volby tak bůh jim buď milostiv... 8-)

2 Marie Vaněčková Marie Vaněčková | E-mail | 24. ledna 2013 v 10:19 | Reagovat

Lidé, dbejme, aby naše krásná zem nebyla zaprodána nikomu. Dbejme na to, aby náš prezident byl člověk čestný a slušný, znalý běžného chodu života prostých lidí. Dbejme na to, aby to byl člověk, který mezi námi celou dobu žije a zná náš národ a vždy s ním byl. Můj idol prezidenta splňuje beze zbytku p. Miloš Zeman, kterého si velice vážím. Prosím, rozhodněte se dobře, rozhodujete nejen o sobě, ale i o svých dětech. Správným prezidentem bude p. Zeman!!!!!!!! Volte, prosím, rozumem i srdcem, s odkazem na  historii naší krásné české země, ať si naši hymnu můžeme zazpívat vesele s naším novým prezidentem, který bude hájit naše práva a nejen práva bohatých.

3 Pepa Pepa | 24. ledna 2013 v 11:24 | Reagovat

Voličských průkazů bude vydáno velmi mnoho, protože lidem vadí negativistická kampaň (tchán, dekrety atd.) a chtějí podpořit Schwarzenberga. Navíc je možné očekávat těsný volební výsledek. Volání po přepočítání hlasů bylo i po těsných volbách prezidenta v USA v r.2004. Takže kdo chce konspirovat, ať si konspiruje, my ostatní přijmeme výsledek volby, jaký bude.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama