Jak manipuluje Karel Schwarzenberg

25. ledna 2013 v 11:11 | Honza |  Korespondence
Tento článek je reakcí na odpověď na otevřený dopis Karlu Schwarzenbergovi (zde).
Je naprosto zřejmé, jak uvedu níže, že vyjádření tohoto kandidáta na post prezidenta ČR jsou účelová a manipulativní.


Nejdříve tedy odpověď:

Dobrý den,

děkujeme za názor.

Manželka Karla Schwarzenberga s názory a hodnotami, které zastával její otec, někdejší člen SA, zásadně nesouhlasila. Přesto Karel Schwarzenberg měl obavy, když svou pozdější ženu představoval svým rodičům. Otec Karla Schwarzenberga ale bez váhání uvedl, že za své rodiče nikdo nemůže a že nebude takto děti soudit, jako to dělali nacisté, či komunisté.

Co se týče Benešových dekretů, pan Schwarzenberg se opakovaně v médiích vyjádřil, že nemá v úmyslu prolomit Benešovy dekrety. Cituji: "Benešovy dekrety nelze zrušit. Protože zpětný účinek není možný stejně jako u Mnichovské dohody. Dějiny se nedají vrátit zpět. Nejsem žádný příznivec politiky včerejška."
S přáním krásného dne
Volební tým Karla Schwarzenberga


A jaká je vlastně skutečnost?

Ve skutečnosti Karel Schwarzenberg odsuzuje vyhnání sudetských Němců a dekrety mají být dle něj v rozporu s Listinou základních práv a svobod a tedy neplatné. Tím však také popírá současný právní řád, jelikož dekrety byly v roce 1946 schváleny jako zákony.

Druhý důkaz o účelovosti tvrzení byl zveřejněn Parlamentními listy v tomto článku.
Na události z počátku devadesátých let vzpomíná tehdejší ředitel zámku Sychrov Jiří Polanský. Byl jako třetí osoba přítomen setkání Karla Schwarzenberga a Margueritte Rohanovou - Kottulinsky.

Jiří Polanský uvádí:
"Při loučení se paní Margueritte Rohanová - Kottulinsky na pana kancléře Karla Schwarzenberga obrátila velmi naléhavým a osobním apelem: Abyste při vší té práci nezapomínal na restituce," vzpomíná Jiří Polanský a upozorňuje, že majetek Rohanů byl v roce 1945 zabaven na základě Benešových dekretů pro jejich kolaboraci s nacisty.
Schwarzenbergova odpověď podle něho byla šokující: "Margueritto, buďte trpělivá. Přišla doba, ve kterou jsme vůbec nedoufali. Uteče pár let, lidi tady budou mít problém se nažrat, a pak jim bude jedno, co se komu vrátí," měl tehdy reagovat kníže.

Tento postoj Karla Schwarzenberga k Benešovým dekretům je dlouhodobý a cílený. Ve hře je velké množství majetku, o který mu jde především.

Nakonec dodávám i jeho slova, v nichž doplňuje sdělení, že dle něj již 20 let Benešovy dekrety neplatí: "Co je zrušené, nemohu ještě jednou zrušit."

Nedovolme, aby se takto vypočítavý člověk dostal do funkce prezidenta ČR.
A pokud se tam dostane vinou přihlouplých ovcí, pak je naší povinností zahájit otevřený boj.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vlastimil Pospíšil Vlastimil Pospíšil | E-mail | 25. ledna 2013 v 11:32 | Reagovat

Proboha to vážně chcete aby to vyhrál ten samolibý ožrala Zeman?Vždyt si jen předtavte jak bude mluvit s jinými představiteli státu a bude plácat ty svoje ožralecké libůstky..nebude vnímat co se kolem něho děje a jen sám sebe bude poslouchat a obdivovat se svojí velkou moudrostí.Vždyt to hovado lže kama chodí a jako praziden s tím přestane..jo??,ČEŠI SI HO ZASLOUŽÍ,NEBOT DOKUD JIM NEBUDE HŮŘ.NIKDY NEPOCHOPÍ ŽE SI NEJSOU SCHOPNI VLÁDNOUT.

2 Carlos652 Carlos652 | 25. ledna 2013 v 13:00 | Reagovat

Špatné je, že de facto není volba. Doufám, že si nenamlouváte, že by Karel Schwarzenberg měl zájem, aby tato země vzkvétala? Protože u Miloše Zemana to nepředpokládám. Ale čtu mezi řádky a nevěřím vždy tomu, co se říká...Teď jdeurčitým lidem o moc bad touto zemí a námi všemi. Pokud se to povede, budeme hořce plakat všichni s náhubkem a obojkem kolem krku a starostí, kde si vyděláme na přežití. Tam to dovedla politika, ať už levá či pravá, po dvaceti letech od pádu komunistického režimu. Vrátilijsme se o dvě stě let zpátky a jediné, čím se od tehdejší doby lišíme, jsou technologie, ideologie je stále stejná (a bohužel stále nelidská).
Víte proč? Vzpomeňte si na černé barony a výrok poručíka Hamáčka: "Kefalín, tyhle starosti vypusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček!" Pořád je dost lidí, kteří chtějí jednoduchá řešení a naslouchají jednoduchým heslům. To je naše národní tragédie, protože Bůh nebo Příroda nám dali rozum, abychom přemýšleli, ne abychom byli manipulováni. ;-)

3 Kamarád Kamarád | 26. ledna 2013 v 14:22 | Reagovat

SMRT FASIZMU! Volte Zemana!

4 Vlastimil Pospíšil Vlastimil Pospíšil | E-mail | 27. ledna 2013 v 7:23 | Reagovat

Tak volby jsou za náma a čaši si zase na chvilku vytvořili pocit že jako o něčem rozhodnou.Volba dopadla jak jinak než že co chcete to máte,dobře vám tak,No a ted hubky,hubky zpátky ke svému dosavadnímu životu.Hezky a pečlivě sledovat akční nabítky ,co včera stálo 100 kč nebrat,ale počkat až to bude v akci za 450 kč a honem to brát...česko.. odpad evropy

5 Carlos652 Carlos652 | 27. ledna 2013 v 13:40 | Reagovat

Pane Pospíšile, respektuji Váš názor a částečně s ním souhlasím, ale prosím Vás, co ty šílené hrubky? To nejsou překlepy:
hupky vs. hubky; nabítky..
Čeština je tak krásný jazyk, proč ho prznit neznalostí?

6 Jarda Jarda | 27. ledna 2013 v 23:35 | Reagovat

To co uvádíte je ostudné, při nejlepším je to svědectví z druhé ruky tzn. nevěrohodné ne-li úplně smyšlené.

Blábol, který jste vyplodil o Vás mnohé vypovídá ... Vy snad jste za ty rudé žvásty placený ...

Pokud skutečně někoho citujete tak alespoň uveďte kompletní citaci, pokud o citaci jde a není to je výplod politruka!

7 vašnosta vašnosta | 27. ledna 2013 v 23:43 | Reagovat

Zeman je ulhany hajzl to je jasna vec , ale nechapu proc tolik lidi volilo germana ,to si jako 46% voliču preje protektorat cehy a morava? Vite kolik lidi v pohranici by prislo o strechu nad hlavou az by se tu prohaneli henleinovci ze sudetonemecke strany? Kdyby vyhral germanec tak by asi možna mohla byt i valka .

8 Honza Honza | Web | 28. ledna 2013 v 9:32 | Reagovat

[6]: Stále se podivuji manipulativním žvástům vám podobných, kteří všechny názory nesouhlasící se současnou vládou označují za komunistické a levičácké... To je nejspíše způsobeno masáží, kterou tak rád přijímáte bez vlastního posouzení...

V článku je uveden zdroj, z něhož čerpám... A předmětný výňatek je komletní...

Vaše vyjádření navozuje dojem, že v této zemi stále platí zákaz pochybností, jiných názorů a svobodného myšlení... Právě vy a vám podobní demokracii pošlapáváte!!!

9 No.929599 No.929599 | Web | 30. ledna 2013 v 12:46 | Reagovat

Ani jeden kandidát není přijatelný. Zeman je ulhaný, arogantní, zkorumpovaný a až příliš sebevědomý populista, Karel je to samé...

10 Jarek Jarek | E-mail | 5. února 2013 v 10:06 | Reagovat

Při volbách se vybíralo pouze z menšího zla. Karel byl pro mne úplně nepřijatelný. Už jenom ta mediální propaganda u nás i v zahraničí naznačovala že to není vhodný kandidát. Je totiž velice málo sdělovacích prostředků u kterých by ti nejmocnější netahali za nitky. A jak jsme se přesvědčili již několikrát, ti mocní, kteří svůj majetek získali ožebračováním národa myslí vždy pouze na to jak by mohli národ dál okrádat. Byl jsem zděšen, když jsem viděl kolik lidí se nechalo touto propagandou zfanatizovat, zažívali jsme dokonce i šikanu a vyhrožování ze strany přívrženců knížete. A všechno tohle dělali se slovy, že bojují proti komunismu, aniž si chudáci sami uvědomují, že komunismus nehrozí a svým jednáním se snaží nastolit nacismus, který v mnoha směrech svou brutalitou komunismus předčil. Nutno podotknout, že tahle propaganda panuje i po volbách. U volby Havla i Klause jsme byli svědky podplácení a manipulací, které bylo prokazatelné a všem zřejmé, proč tehdy ti, co teď řvou o tom jak tahle volba byla katastrofa nevtrhli do ulic? Tohle je první prezident kterého jsme si regulérně zvolili sami a má tím pádem přímou podporu obyvatelstva.  Ti co proti němu fanaticky vyskakujete a nejraději byste zabili každého, kdo ho volil by jste se vážně měli nad sebou zamyslet, protože takhle se slušný člověk nechová. Nechci říct jestli je lepší komunismus nebo nacismus. Každopádně komunismus už nám nehrozí ať se stane cokoliv a to i přes to, že nás s tím stále někdo straší a hodně lid by si ho přálo. Ale nacismus nám hrozí stále, jelikož masy lidí, které se daří pomocí sdělovacích prostředků zfanatizovat mají k nacismu velmi blízko aniž si to sami uvědomují.

11 qal qal | E-mail | 6. února 2013 v 10:01 | Reagovat

[1]: TO: Vlastimil Pospíšil...

Nejde přece o to jak se ZEMAN chová, ale jak se staví ke tvorbě zákonů.

A zrovna tenhle článek jasně ukazuje, jak se ke tvorbě zákonů staví Karel...

12 Karel Švarcka Karel Švarcka | 16. února 2013 v 19:53 | Reagovat

[1]:Ožrala je jenom Kraďousek a ten dement Švarcka, laskavě neurážejte prezidenta

13 Josef Josef | E-mail | 16. února 2013 v 20:58 | Reagovat

Karel je darebák. Vím to celou svou duší. Nerozumím tomu že to tolik lidí také neví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama