"Demokracie" v praxi

28. ledna 2013 v 15:22 | Honza |  Volby
Volba prezidenta ČR dopadla tak, jak dopadla.
Miloše Zemana volilo 55 % voličů (2 717 405 hlasů) a Karla Schwarzenberga
45 % voličů (2 241 171 hlasů).
Volba každého jednotlivce byla vyjádřením jeho názoru. To je jedním z principů demokracie.
To, co se však dělo během kampaně a po zvolení prezidenta naší země, se svobodou vyjádření a názoru nazvat nedá.


Začnu mediálním běsněním, které potvrdilo, že média nejsou nestranná a zcela nepokrytě podporují vládní politiku. V podstatě všichni novináři, moderátoři a zpravodajové zapomněli na etiku a nezávislé/vyvážené zpravodajství. Tím jednoznačně dokázali, že média poskytují informace zkreslené a manipulativní. Že jejich pravým cílem je ovlivnit mínění veřejnosti.

Média také stojí za myšlenkou, že Karel Schwarzenberg je rebel a je in ho volit. Tato myšlenka měla přimět volit tohoto kandidáta zejména mladé lidi. Navodila iluzi idolu. Ve skutečnosti je však Karel Schwarzenberk představitelem nejkonzervativnější linie nejtradičnějšího evropského myšlení.

Stejně tak se musím zmínit i o hulvátství některých příznivců především Karla Schwarzenberga, který byl vnímán velmi nekriticky. Jejich útoky jsou v ostrém rozporu s údajně slušnou až noblesní kampaní. Nenávist byla posílena médii, která nevybíravým způsobem ponižovala voliče Miloše Zemana. Tito lidé se ohánějí demokracií, ale ten, kdo volí jinak, je u nich téměř zločinec (srovnávám s minulým režimem - kdo nejde s námi, jde proti nám).

Takto to tedy v demokratickém státě rozhodně nemůže fungovat. Každý má právo na svůj názor a kdokoliv, kdo by chtěl jen náznakem toto právo upírat nebo za něj jakkoliv trestat, je spoluodpovědný za tristní vývoj naší země!

Médii podporovaná nenávist a rozdělování společnosti připomíná nacistickou propagandu - každý, kdo nesouhlasí, bude odstraněn.

Malost našeho národa mě děsí. Stále je z velké části spolkem přizdisráčů, kteří dokážou jít jen za svým idolem, jenž byl vytvořen dokonalou PR kampaní.

To samé platí i o tzv. osobnostech, tedy umělcích...
Nejsou to žádné osobnosti, nemají vlastní názor, jen se snaží zviditelnit.
Bez ohledu na skutečné dění v zemi.

A co se děje nyní?
Opět něco, co s demokracií nemá nic společného.

Na Facebooku vznikají profily brojící proti výsledku volby.
Blog Občanská neposlušnost se tímto ohrazuje proti použití pojmu a myšlenky občanské neposlušnosti proti tomuto jednání.

Opět tzv. osobnosti stojí za iniciativou, která Miloši Zemanovi vytýká negativní kampaň, ale opět popírá negativní a agresivní kampaň Karla Schwarzenberga. Skutečné osobnosti by uznali výhru. Tito jedinci však kolem sebe kopou a zasévají další nenávist.

Lidé, kteří volili nebo souhlasí s volbou Miloše Zemana jsou označování za komunisty, svině, lůzu...
Zdá se, že voličům Karla Schwarzenverga je nenávist vlastní.
Zdá se, že voliči Karla Schwarzenberga neuznávají svobodu slova a názorů.
Zdá se, že voliči Karla Schwarzenberga spíše propagují totalitní jediný názor a nejspíše i kontrolu všeho a všech.

A abych nebyl pouze jednostranný i já...
Miloš Zeman představuje také podivnou minulost.
Jeho působení na postu prezidenta ČR bude proto sledováno velmi kriticky.


Nicméně jedno je jisté.
Náš odpor stále trvá.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 No.929599 No.929599 | Web | 28. ledna 2013 v 15:31 | Reagovat

Karel Schwarzenberg - Politická angažovanost a členství ve straně, která je právě u moci, tiše schvaloval vše, co vláda udělala.  TOP09 darovala celkem 6 milionů na jeho kampaň,  Václav dejčmar (2,5 milionu korun), Viliam Sidek (2 miliony), Libor Winkler (5 milionu) ?

Miloš Zeman- Zdánlivě menší zlo. Zdánlivě zástupce "levice" v České republice. Je pravda, že bojoval proti komunismu, proto ho také ze strany tenkrát vyhodili, nicméně důležitá stránka věci je jeho financování. Opět ho podporují a financují soukromé osoby, jako třeba například lobbista a dlouholetý člen KSČ Miroslav Šoufl (1 milion), nebo František Gejdoš (1 milion). Český zástupce firmy LukOil, zároveň také místopředseda SPOZ, daroval na kampaň oficiálně jeden milion korun. Nutno podotknout, že tato ruská ropná firma dodává letišti Praha letecký benzín bez výběrového řízení:-)

Navíc se mi zdá jako arogantní hulvát a lhář. Snad poprvé v životě jsem rád, že mi ještě není 18 a nemohu volit:)

2 Nemesis Nemesis | Web | 1. února 2013 v 11:36 | Reagovat

Je dobře, že Zeman vyhrál, podle mě by byl nejlepší Franz, on nebyl zkažený politikou, měl čistý štít. Bohužel volby dopadly jak dopadly a zvítězilo menší zlo. Jakým pro nás bude pan Zeman přínosem, to ukáže čas

3 Koudz Koudz | E-mail | 5. února 2013 v 10:38 | Reagovat

Zdá se mi, že tento především mediální humbuk okolo volby prezidenta je záměrný, ovšem ne tak z pohledu vnucování politické ideje, ovšem jako křoví.

Docela mě děsí představa, co se v tomto křoví schovalo za prasárny ze sněmovny.

Pro No.929599:
sám píšete, že nejde plnoletý. Pokud budete ke světu přistupovat s otevřenýmia očima, záhys zjistíte, že politika je synonymum pro lobbing, akorát veřejně povýšená. Za každým úspěšným politikem stojí zástup špinavců a nikdy se nejedná o čistou hru. Vždy budete volit menší zlo, principem je ovšem zvolit takové zlo, které vás nechá důstojně žít.
Karel, narozdíl od Miloše v předchozích letech jasně ukázal, že jeho zájem je především vaši důstojnost eliminovat.

4 Neo Neo | 5. února 2013 v 11:40 | Reagovat

Mladej a blbej, co ti mam na to říct. Řekni matce aby tě přeprcala do podoby člověka.

5 Kalda Kalda | 6. února 2013 v 14:08 | Reagovat

jj taky jsem volil Franze a k druhym volbam ani nesel. Jak rekl Franz vyber v druhe volbe je jako si vybirat mezi ptaci a praseci chripkou ale az tolik bych s nim nesouhlasil, protoze muj pohled je spis maji me uriznout pravou nebo levou ruku, tak jsem si rekl ze o zadnou ruku prijit nechci a zustal jsem doma :-D

6 vanesa veselá vanesa veselá | E-mail | 15. února 2013 v 0:58 | Reagovat

Miloše media označovala za arogantního. Nesouhlasím. Pro mě je arogantnější kdo ač člen protikorupční vlády veřejně přizná: abych dostal pozemek, musel jsem část dát účedníkovi, který to zdržoval!!!! A vrcholem je slib, když mě zvolíte, přičiním se, aby heslo na vlajce prezidenta - Pravdy zvítězi, a teď pozo: ZAČALO PLATIT. ERGO kladívko: 20 let vám lžeme, tak vám slíbím, že už nebudem. To není hulváctví??

7 Sleepwalker Sleepwalker | 16. února 2013 v 1:24 | Reagovat

[4]:
Jak může někdo inteligentní nesouhlasit s něčím názorem a zároveň hrubě/vulgárně/arogantně urazit ho i jeho rodiče? Vždy jsem si myslel, že to dělávají právě "mladý a blbý" děti;) A kdo se neumí vyjadřovat tak by se o to podle mě mohl pokoušet naučit někde, kde jeho komunikační úrověň postačí... Naopak mentální výbava poškozeného mě doslova posadila na zadek - Je mi 23 a je srovnatelná s mou. Včetně informací. Veliký obdiv, mladý muži, hodně moc a moc si přeju, abys nebyl vyjímka.

8 Maco Maco | E-mail | 3. března 2013 v 18:20 | Reagovat

Před chvilkou jsem si přečetl,že v Číně vyšel seznam největších boháčů.Tak to je skvělé,že to vím.Fakt se mi ulevilo.My tady v Čechách máme nejbohatší firmu taky,heč.Církev.Jen je trošku blbý,že ti chytrolíni nadále budou zkoumat,kam se ty peníze poděly a kde vzít další na zdravotnictví,školství...svoje platy,odměny za nicnedělání...Ale však Evropa něco zasponzoruje.Já na to přidávat teda nebudu.I když bych asi podle zákona měl.

9 Hanánt Hanánt | 8. května 2013 v 22:16 | Reagovat

Je smutny videt tolik nenavisti na jedny strance. Vsichni sme stejne jen soucasti systemu, muzu sem napsat kdo je jakej kokot a pomuzu si tim v necem? zejtra stejne pujdu do prace, pak zaplatim slozenky, osukam starou a pudu na pivo, teda kdyz mi neco zbyde.. :-P

10 Carlsberg Carlsberg | 9. července 2013 v 9:04 | Reagovat

Hanánte, víš proč je to tady tak posraný? protože spousta lidí se chová jako ty. Zanadává si, ale jde poslušně do práce, poslušně zaplatí všechny složenky, možná o...á starou akdyž mu zbyde, pude na pivo. Prázdnej život. :-(

11 Sylvie Sylvie | 15. července 2013 v 21:59 | Reagovat

ono celá prezidencká volba byla jedna velká fraška. Média nadržovala tomu či onomu a bulvár vymýval mozky+ různé průzkumy a ankety... z bilbordů na vás koukaly obrovské ksichty s populistyckými žvásty v telce to samý na FB taky.

Upřímně jsem zvědavá jak v budoucnu nazvou takzvanou demokracii od roku 1989. Komunisty jsem nezažila, ale myslim taky, že svůj režim vydávali za demokracii. V té době bych žít nechtěla ale nutno dodat, že mi to příjde se současností podobný v mnoha věcech- k čemu je vhodná svoboda cestování když nejsou peníze na cestování po světě. Svoboda tisku a médyí neni jen lidi manipulují a hejbou veřejným míněním.
Dřív bylo exotický ovoce nedostatkový dnes velmi těžce seženete uzeniny z masa a td.
A zákony mi taky přijdou nesmyslné je jich moc jsou děravý a dělaný na míru a ani advokáti a justice jako taková se v nich nevizná... necháme si to diktovat z EU třeba takový zákon o tvaru okurek :-) Jsem zvědavá. kdy vznikne zákon na hovno. A tomu mi říkáme Demokracie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama