Dopis pro Romana Smetanu

13. listopadu 2012 v 13:02 | Honza |  Korespondence
O Romanu Smetanovi toho bylo napsáno již mnoho.
Jeho odsouzení je v ostrém rozporu s demokratickými principy a je jasným útokem moci na odpor obyčejného člověka proti zvůli a aroganci vlády.

Dnes jsem Romanovi zaslal dopis, jehož text je níže.

Psát je možné na adresu:
Roman Smetana
nar. 6.1.1982
Vězeňská služba ČR Věznice Rapotice
Lesní Jakubov 44
675 71 Náměšť nad OslavouVážený pane Smetano,

v úvodu tohoto dopisu bych Vás chtěl pozdravit a vyjádřit Vám podporu v situaci, do níž jste se dostal jen pouhým vyjádřením svého názoru. Názoru, který má být ve svobodné zemi respektován a na který by měl mít člověk právo.

Bohužel ne vše je v této zemi tak, jak se nám někteří snaží namluvit.

V těchto dnech si připomínáme výročí 17. listopadu 1989. Dne, kdy se náš národ pokusil bojovat proti nesvobodě. A proč se o tom zmiňuji?

Prvotní ideály brzy vzaly za své. Moc a peníze zvítězily nad touhou zavést v této zemi spravedlivý systém. Idealisté se změnili ve zloděje, tuneláře a zrádce. Morální hodnoty a čestné jednání se staly překážkou pro ty, kteří tuto zemi měli dle jejich nejlepšího vědomí a svědomí spravovat.

Před volbami v roce 2010 jste pomaloval plakáty politiků a politických stran. Dle mého názoru šlo o vyjádření názoru, na nějž máte dle Ústavy ČR právo. Bohužel, politická moc to viděla jinak. Troufám si však tvrdit, vzhledem k dalším událostem, že Váš čin byl správný a ukázal pravou tvář námi volených zástupců.

Po volbách 2010 se naplno projevil morální propad politiků, kteří si přivlastnili stát a na nás občanech začali realizovat experimenty, díky nimž došlo k propadu životní úrovně většiny obyvatel této země. Vláda, snažíc se zalepit díry v rozpočtu vzniklé díky korupci, tunelování a podvodům, začala dusit tuto zemi. A nutí nás zaplatit něco, co nevzniklo naší vinou. Současné vládní strany hájí zájmy mocných skupin, které bohatnou na úkor většiny populace.

Co jiného než odpor proti této nespravedlnosti nám zbývá? Vláda, která pošlapává všechny principy demokracie, které nevěří více než 80% obyvatel této země a která dostala jasný signál při volbách v říjnu tohoto roku, musí podat demisi. Pokud se tak nestane, je naším právem ji k tomu vyzvat.

V této zemi je mnoho občanských iniciativ, které sdružují lidi s různými názory. Nicméně náš postoj k bezpráví a darebáctví všeho druhu nás spojuje. Nejsme žádní extrémisté, jak o nás provládní média, politici a Policie ČR mluví. Požadujeme právní stát založený na morálních hodnotách, spravedlnosti a rovném přístupu ke všem jeho občanům. Vaše odsouzení proto považuji za projev strachu politiků a jejich snahu umlčet každého, kdo se proti nim postaví.

Váš čin jistě ovlivnilo mnoho lidí. Nemyslím si, že se chcete stát jakýmsi vzorem vzdoru. Věřím však, že ve svém boji nepolevíte, ač jste za své názory zaplatil vysokou cenu. Podporu od nás, kteří se nehodlají sehnout před svinstvem v tomto státě, máte jistou.

Přílohou tohoto dopisu Vám zasílám několik kusů samolepek, které byly použity při akci "Nevolit nestačí" předcházející říjnovým volbám. I nyní mají svým jednoduchým a jasným sdělením co říct. Jsou proto i nadále použitelné a používány.

Pokud budete mít možnost a zájem, pak odepsat je možné na mou adresu.

S pozdravem

Jan Holeňa

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sandokan sandokan | 14. listopadu 2012 v 20:02 | Reagovat

Zde není co komentovat. Řekl jste vše. Zde je jen možnost souhlasit a přidat se k těm co p Setanovi fandí a drží mu palce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama