"Záchrana" Řecka

5. června 2012 v 9:15 | Honza |  Svinstva z EU
Jak je to s tou záchranou Řecka?

EU nás přesvědčuje, že je důležité posílat do Řecka ohromné balíky peněz. Ale už nás jaksi pozapomínají informovat, co se s těmito penězi děje.


Myslíte si, že jsou využity na záchranu tamní ekonomiky?
Myslíte si, že EU má o Řecko zájem?

Pokud odpovíte ano, pak se velmi mýlíte...

Tři největší věřitelé, Evropská centrální banka, Mezinárodní měnový fond a vlády EU, si v rámci složitého systému splátek tyto peníze vrací jako splátky úvěrů. Řecku jsou tak půjčovány peníze jen proto, aby mohlo splácet...

Z celkového objemu peněz jdou na splátky dvě třetiny, na chod vlády je určena téměř jedna třetina a nepatrný zbytek je použit na rozvoj ekonomiky. Nemusím se ani rozepisovat o tom, že rozvoj ekonomiky je tak veškerý žádný.

Totálně absurdní situace, která zjevně nemá řešit ekonomiku této země. Je to spíše podvod, díky němuž EU může vesele nařizovat další škrty, které provádějí vlády členských států.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 No.929 599 No.929 599 | Web | 1. července 2012 v 9:45 | Reagovat

Hmmm to by mě nenapadlo, díky za fain článek!

2 Milena Milena | 22. srpna 2012 v 17:21 | Reagovat

http://milepola.webgarden.cz/zde-je-reseni-reforma-ses
Zde je také o Řecku, dole v rozhovoru...

3 Vladyslav Vladyslav | 6. prosince 2012 v 23:33 | Reagovat

Jen mě tak napadlo, třeba je někdo znalejší a odpoví mi na mojí otázku. Mohla by EU nakonec to Řecko odkoupit jaksi celé a vytvořit si "vlastní" stát?

4 Vlastimil Kantor Vlastimil Kantor | 17. března 2013 v 21:26 | Reagovat

Teoreticky by asi mohla ale proč do toho vrážet tolik peněz když oni si od nich půjčují aby jim mohli vracet :-)To znamená že už vlastně těmto třem institucím de facto patří :-) takhle se zajištuje potomstvo :-)

5 Ivo Horecký Ivo Horecký | E-mail | 28. března 2013 v 14:29 | Reagovat

No kuci, jen aby jste to tou svou ideologickou předpojatostí vůči institucím EU pěkně nepokáleli.To, že tady rozrůstající se bankovní (žádné skutečné hodnoty nevytvářející ) byznys za pomocí demoralizace, globalizace , korupce ..... s podporou nejmocnějších imperialistů nebo mocných hovad pomalu přebírá moc nad lidma , likviduje demokracii a připravuje jakýsi nový světový řád (patrně dle představ fašistů bušistů a s nimi se mocensky dohodnutých fašistů stalinistů nebo čínských absolutistických vůdců), to je fakt. Tento rafinovaný koncept byl do značné míry naplňován na základě politických dohod, na nichž byly účastny různé strany politického spektra, proto jim je samozřejmě infikována i ta EU. Oproti naší klasoanální demokracii, je to na straně EU jen folklór, se kterým  si dnes do značné míry není schopna poradit. Opravdu jste tak naivní, že třeba Angela Merkelová, nebo francouzký prezident mohou nařídit, aby ty řecké dluhy byly seškrtány úplně ....a aby byl konečně ten dluhový kašpárkismus smeten ze stolu? Řekl bych tedy v prvé řadě toto. Při nahlížení na EU je v prvé řadě nutno si uvědomit, že není tvořena žádnými diktátorskými institucemi, že je tvořena politickou mocí představitelů států, které dnes snad jako jediné na světě, mají jakž takž nějakou vůli, nepodvolit se zcela té globální bušistické prasárně a z ní odvozené téměř absolutní moci nikdy nesmrdících peněz hovad, které mají ty nejostřejší lokty a největší rypáky.Není větší idiocie než současný evropský klausistický nacionalismus, který usiluje o ztrátu suverinity svých občanů ve prospěch globální elitářské mafiánské moci. A ty nepřátelské jednoznačné náhledy na U.S.A., sorry, to je ale taky pěkná debilita. Ano U.S.A. představují značnou moc imperialistů, ale taky značnou moc demokratů, to co má navrch, je do značné míry v rukou lidí .... a bohužel, nestojí to za moc. Ovšem doufám, že idiotů, kteří si myslí, že něco získají nenávistí vůči Obamovi, opravdu, ale opravdu není mnoho.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama