Neuvěřitelná arogance...

4. května 2012 v 20:19 | Honza |  Postřehy
Poslankyně TOP09 Gabriela Pecková se stala příkladem neuvěřitelné arogance vlády.
Arogance, která nezná mezí.

Dne 4.5.2012 ve sněmovní diskuzi o vládním návrhu na zpomalení valorizace důchodů uvedla na adresu seniorů:
"Ať se nám to líbí, nebo ne, úsporná opatření pocítí v tomto případě ve svých peněženkách senioři, ale oni se tomu přizpůsobí..."

Gabriele Peckové byl odeslán email, jež je reakcí na její vystoupení. Text v pdf zde.


Dnes 5.5.2012 přináším další informace o korespondenci s paní poslankyní.

Na můj email mi ještě včera ve večerních hodinách odpověděla asistentka poslankyně Peckové:

Vážený pane,
dovolte, abych Vám poslala vyjádření pí poslankyně.
Děkuji za pozornost.
Milena Hanušová
asistentka

S tímto textem (nic neříkajícím, takže nevím čemu mám vlastně věnovat pozornost), byla zaslána i příloha s vyjádřením - v pdf zde. Vyjádření je opět jen obhajoba sebe sama.
Takovou odpověď nepovažuji za dostatečnou a proto jsem dnes zaslal další email, jehož text je v pdf zde.

Snad mi odpoví...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 cerptak cerptak | E-mail | 6. května 2012 v 0:09 | Reagovat

Tato vláda už měla být dávno pryč,arogance ,jenž se už přenesla i na půdu parlamentu a senátu tomu velice nasvědčuje. Bojujme prosím proti tomu a nenechme to zase uspat!!!

2 Jiří Fíla Jiří Fíla | E-mail | 6. května 2012 v 10:22 | Reagovat

Vážený pane ministře,
letošního roku jsem se dočkal starobního důchodu. Předchozích devatenáct let jsme společně s manželkou podnikali v oboru starožitnosti. Vzhledem k současné hospodářské krizi jsem byl nucen obchod zavřít a zažádat o předčasný starobní důchod. Ten mi byl přiznán od 1. května letošního roku ve výši 3525.-Kč. Podnikání jsem si ponechal jako vedlejší činnost se ziskem cca. 1000.-Kč za měsíc. Moje manželka je nezaměstnaná, momentálně si hledá práci  a dálkově studuje Policejní akademii ČR v Praze s nadějí, že jednou sežene zaměstnání ve veřejné správě. K doplnění mé situace - máme společně desetiletou dceru.
     Zajímá mě Váš názor, zda si myslíte, že starobní důchod ve výši 3525.-Kč měsíčně je dostatečným příjmem pro důstojný život, zda je to odpovídající částka za 31 odpracovaných let? A zda je to příjem člověka odpovídající úrovni 21. století v Evropské unii?
     Na žádné sociální dávky nemám nárok, protože bydlíme ve vlastním domě a lidé, kteří si pořídili vlastní dům na ně nárok nemají. Na sociální dávky mají nárok ti, kteří se chovají nezodpovědně a žádné vlastní bydlení si nepořizují, tak je současný systém nastavený. O možnosti prodeje domu neuvažuji, protože je to krátkodobé nevyhovující řešení. V podnájmu jsou náklady na bydlení několikanásobně vyšší.
     V současné situaci s mým příjmem se mohu každý měsíc rozhodnout: zda budu bydlet anebo jíst. Obojí z této sumy není možné. Navrhoval bych pro důchodce jako jsem já – kterým nestačí jejich důchod na pokrytí základních životních potřeb – eutanázii, protože jaké jiné možné řešení zbývá?

     Současně zasílám tento dopis Kanceláři prezidenta republiky.

S pozdravem

Fíla Jiří, narozen 25.5 1950 v Sokolově

bytem
Dražkovická 1246
274 03 Slaný

Pro soudružku Peckovou.

Ve Slaném dne 13. září 2010

3 Ladislav57 Ladislav57 | E-mail | 6. května 2012 v 17:12 | Reagovat

Vážený pane,se vším s Vámi souhlasím.To
co předvedla poslaňkyně Pecková to už je moc jak se říká HNUS,co už si tato trojkolka bez třetího kola dovoluje.
Nechtěl bych být u této doktorky,chudáci
staří lidé,které léčí.

4 Nemesis Nemesis | E-mail | Web | 7. května 2012 v 13:26 | Reagovat

Napsal jste to moc pěkně. Starých lidí je mi nyní oprvdu líto, celý život se tvrdě dřeli ještě za komunistického režimu a mysleli si, že v důchodu jim bude dobře...a čeho se dočkali. To je HUMUS!!! Ještě pár let a Klaus a spol budou jezdit po městech a střílet důchodce na potkání, aby nebyli zbytečnou přítěží

5 Visitor Visitor | 19. května 2012 v 16:16 | Reagovat

Navrhuji zřídit senior boxy pro dlouhodobě nezaměstnané (můj případ, jinak jsem VŠ technik metalurg, 52 let několik let bez místa) za účelem milosrdné likvidace přebytečných neupotřebitelných občanů. Box bude hermetický a po uzavření dveří naplněn směsi kyanidu a oxidu uhelnatého pro rychlou a dobrovolnou, bezbolestnou smrt. Spálení těla provede městská spalovna po předchozím zaplacení účtu za ekologickou likvidaci odpadu. Ironie ? Sarkasmus ? Ne ! Zoufalá realita ČR 2012.  Čest Vaši práci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama