David Rath

16. května 2012 v 19:36 | Honza |  Vládní svinstva
V pondělí 14.5.2012 byl protikorupční policií zadržen poslanec ČSSD a hejtman středočeského kraje David Rath. V úterý byl podán návrh na jeho vzetí do vazby a současně byl obviněn z trestného činu vzetí úplatku.


David Rath byl zatčen při razii, dle vyjádření Policie ČR, neplánovaně při sledování jiných osob ve chvíli, kdy měl přebírat úplatek.

Zodpovězení otázky, zda se skutečně trestného činu dopustil, ponechám na příslušných orgánech. Ač si jejich nezávislostí nejsem poslední dobou zcela jist.

Rád bych se věnoval několika málo skutečnostem, které v tomto případu zavánějí...

Nejdříve samotné převzetí úplatku. Zpravodajská média nás zásobují několika verzemi (krabice od bot, krabice na víno...) a zcela opomíjejí fakt, že se David Rath v minulosti často tvrdě pouštěl do opozice díky neprůhledným zakázkám a podezření z korupce. Je možné, že by někdo, z takovou minulostí, udělal tak fatální chybu a osobně by přijal úplatek? Je mnoho případů, kdy vlivná osoba na tuto "práci" použila nastrčeného obětního beránka.

Zajímavým je i další fakt. Předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová bez prodlení vydala souhlas s předáním Davida Ratha soudu. Postup v této zemi nevídaný.

Šetření Policie ČR je také na zdejší poměry velmi rychlé. Již den po zadržení má spoustu důkazů a svědků. V zemi, kde se korupční kauzy řeší mnoho let s nevalným výsledkem, kde se důkazy hledají velmi těžko a kde svědci trpí náhlými výpadky paměti.

A otázka - Není to náhodou vše na politickou objednávku? - je premiérem Petrem Nečasem okamžitě a rázně vyloučena. Aby se předešlo případným spekulacím.

Kauzy politiků z vládních stran se v této zemi zametají pod stůl nebo jsou jen divadlem (Vít Bárta...) a David Rath je během několika dnů v podstatě už i odsouzen...


Uvidíme, jak to bude pokračovat...

Nesnažím se v tomto článku vyvrátit a ani podpořit myšlenku, že David Rath je korupčník.
Jen mne zajímá, zda Policie ČR byla politiky ovlivněna a je to cílený útok na nepohodlnou osobu nebo se konečně korupce začíná řádně řešit a pak očekávám, že se dočkáme dalších zadržených i z řad vládní koalice.

Zatím však víme, že podobné případy vládních politiků nikdo pořádně neřeší.

Na závěr bych rád dodal ještě jednu podstatnou věc.
Věc, která by měla být v demokratickém státě normou a jak se zdá, mnohdy se na ni (asi záměrně u některých případů) zapomíná.
David Rath je sice obviněný, přesto však stále nevinný. Je tu ona presumpce neviny.
A tu jak se zdá naprosto plánovaně nerespektují média. A to staví jen na údajných únicích informací od Policie ČR, protože jiné informace ani mít nemohou. Netřeba dodávat, že informace, které nám v bulvárním hávu předkládají, jsou plné rozporů a nejasností.
Pro koho pak tato média pracují???

Celou tuto kauzu to tak činí ještě podivnější.

A ještě si neodpustím jednu myšlenku...
Pokud v této zemi začíná dethmatch politiků, pak doufám, že se kalné vody pročistí...
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mirek Cenzura Mirek Cenzura | 16. května 2012 v 20:42 | Reagovat

aneb je to tak, že ve vládě kradou všichni, jen tady asi někdo chtěl poškodit jak ČSSD, tak zamaskovat vetší aférou menší aféru, která je ale nedozírné velikosti a tou je Janoušek a Bém, ta teď ustoupila  do hlubin a ztracena, ale bude se psát teď týdny o Rathu a jeho kunšaftů, Janoušek a Bém jsou z afér venku, nakonec Janoušek měl  a má kontakty všude, a potopit Ratha bylo nutností aby se zbavili špíny na nich prozrazené.. Můj názor,,,:- )

2 H3xan0n H3xan0n | 16. května 2012 v 21:26 | Reagovat

"a zcela opomíjejí fakt, že se David Rath v minulosti často tvrdě pouštěl do opozice díky neprůhledným zakázkám a podezření z korupce"

možná by nebylo od věci, kouknout taky někdy na internet... hlavně na souvislosti Rath - "veřejné" zakázky - Rathovi známí (osoby s ním nějak spojené)

Jako vysoký státní činitel, který vědomě okrádal každého českého občana a vědomě rozkrádal státní majetek, by měl sedět za vlastizradu

3 Honza Honza | Web | 17. května 2012 v 6:14 | Reagovat

[2]: Asi jste zcela nepochopil moji myšlenku - Pokud někdo odsuzuje korupci, pak by nejspíše měl vědět, jak se zachovat, pokud by se takového činu sám dopouštěl.

A vytrhnout jednu větu z celého textu, je docela účelové. Hlavně v případech, kdy text hovoří jasně o neutrálním postoji vůči události a samotná věta vypadá, jako by pisatel obviněnou osobu podporoval.

4 Shockwave Shockwave | 17. května 2012 v 8:23 | Reagovat

Nesedí tu hodně věcí, to jak Němcová byla rychle...... to měn přijde trochu divný, jako by to snad i očekávala. Jestli to Rath udělal budiž, ale jestli ne.......

5 Ivana Ivana | 17. května 2012 v 19:36 | Reagovat

Žasnu nad drzou arogancí členky vládní
koalice, která je prolezlá stamilionovými ba i miliardovými korubcemi, která si dovolí jak neviňátko
důrazně označovat tuto věc za skandál.
Sice to nelze vyvrátit, ale co kdyby se
raději starala o skandály vlastní strany. Svojí reakcí a v součinnosti s médii ODS jen potvrdilo, co to je za
p a k á ž.  Jsou schopni jakékoliv špíny, aby pošpinili protistranu. Věřím, že lidi nejsou tak hloupí a nenaletí jim. Pokud se jich nezbavíme, je naše zem ohrožená touto mafií,která nemá s našimi státními a národními zájmy nic polečného!!!!!!!!!!!!!!!
Jejich drzost již překračuje všechny meze.

6 Jana Jana | 17. května 2012 v 19:40 | Reagovat

[2]:
A hlavně také všichni ostatní zloději z koalice!

7 verik623 verik623 | E-mail | 18. května 2012 v 20:52 | Reagovat

Příliš mi tahle kauza zavání....Mám prostě takový pocit už někdy od začátku roku...Doktor Rath říkal vždy i nepohodlné a nepříjemné pravdy a poslední dobou spolu se změnou nálady obyčejných lidí,  kteří se zoufale snaží zbavit vlády, která z nich vysává i to poslední už říkal i věci typu: Až se změní vláda, tak půjde pár lidí do vězení a pod... Takže tam naprosto neomylně musel skončit on...vsadím se, že jeho projev z poslanecké sněmovny, kdy se nejspíš vzdá mandátu bude přísně tajný...kdyby náhodou chtěl povídat...Pane Bože....ještě obnovit trest smrti a jsme znovu v padesátých letech minulého století...

8 Humi Humi | 20. května 2012 v 12:48 | Reagovat

[3]: O neutrálním postoji v tomto článku by se dalo polemizovat. Vzhledem k levicovému naladění celého blogu. Osobně se přikláním k verzi že Rath by si měl sednout na pěkně dlouho. I za předpokladu že by byl v téhle kauze bez viny (o čemž pochybuji), se kolem jeho osoby v minulosti točilo kauz více a trestního stíhání nedošla ani jedna.

9 Nemesís Nemesís | 20. května 2012 v 16:56 | Reagovat

[8]: Ano nejspší by měl, ale je tu spousta v+ěcí který si nejsou logické a většinu toho mmédia prostě jen vymysleli. Ale jestli Rath bral púlatky mám jedinou otázku co je 7 milionů proti 50 milonů? Jak je možný že člověk co sebral 50 milionů tak ani nebyl ve vyšetřovací vazbě zatíco človkě co měl sedm je ve vyšetřovací vazbě?

10 emanuel goldstein emanuel goldstein | 26. června 2012 v 23:07 | Reagovat

vrtěti psem :-D

11 HANZ HANZ | Web | 12. listopadu 2013 v 8:08 | Reagovat

S odstupem času to vypadá ještě víc podezřelé. Teď ho ale pustili na svobodu. Moc dlouho si ji ale nejspíš neužije. Jsem jak na trních, jak cela kauza Davida Ratha skončí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama