Jen společně máme šanci

6. dubna 2012 v 10:26 | Honza |  Výzvy a akce
To, co se událo během několika dnů po demonstraci svolané lidmi z Holešovské výzvy, mne nutí zamyslet se nad smyslem jejich počínání. Ve velkém aktivizují občany této země, aby se poté sami díky vnitřním rozporům stali nedůvěryhodným spolkem lidí s nejasným záměrem.


Do ulic mnoha měst vyšla spousta nespokojených lidí. Nespokojených se současným stavem země a vládou, která se snaží pomocí peněz nás všech napravit svá vlastní selhání a zločiny. Jejich projev odporu však zanikl díky lidem, kteří demonstraci svolali.

Demonstrace z 15. 3. byla velmi úspěšná co do počtu zúčastněných osob - tak velkou účast nikdo nečekal. Také i média, která před tím mlčela nebo minimálně mlžila, začala aktivisty brát vážně. A i samotná vláda se začíná obávat nespokojených lidí v ulicích měst.

Úspěch demonstrace byl vpravdě zadupán do země díky rozporům dřívějších spojenců proti vládě. Spojenců, které rozdělily různé názory a pohledy na další postup. Vláda, která okamžitě začala manipulovat s veřejným míněním, využila těchto rozporů a plánovitě protivládní iniciativy démonizuje.

Miroslav Kalousek dokonce prohlásil, že Holešovská výzva protestuje proti demokratickému systému. Je to promyšlená manipulace, která říká, že aktivisté jsou pro tuto zemi zlem. A tím také lže lidem, že současný systém je fungující demokracií. Ve skutečnosti si na demokracii tato vláda pouze hraje. My víme, že systém je zločinný, avšak vláda se nám snaží namluvit, že je nutný a spravedlivý.

Často zmiňovaný jasný cíl a konkrétní plán, jehož absence je také kritizována, se postupně vytváří. A i z historie víme, že se vytváří většinou po dosažení prvotního úspěchu - svržení vlády apod. Toto tedy není problémem a to by si aktivisté měli uvědomit. Už proto, že pro tvorbu plánu bude potřeba kompromisů při jednáních a diskuzích. Veškeré rozpory plynoucí z názorové nejednotnosti o dalších krocích jsou tak jen nesmyslné a oslabující.

Tím nejdůležitějším faktorem pro úspěch našeho snažení je tak pevné spojenectví na základě společné a jasně vyjádřitelné myšlenky. Idey, která nám bude vlastní a za kterou se postaví i lidé této země.

Byla to právě tato myšlenka, která přivedla na náměstí mnoha měst 15.3. tolik lidí.
Nedovolme, aby byla potlačena rozpory a nejasnostmi!
Nedovolme, aby byla zpochybněna lží, manipulací a sobeckými zájmy jednotlivců!

Jen společně můžeme zvítězit.
Jen společně máme šanci.

V opačném případě nemá cenu cokoliv dělat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 EdA MENGR EdA MENGR | E-mail | 7. dubna 2012 v 16:01 | Reagovat

Hledal jsem odezvu od současných protivládních iniciativ a nalezl jsem tento článek, s kterým plně souhlasím. Nejsem z těch kdo je vůdčí osobnost a jsem ochoten udělat vše pro to, aby se národ očistil od současné špíny. Myslím si, že by se tyto iniciativy měly spojit a razantněji vystupovat proti nežádoucím žvládním a dalším živlům. Já jdu do toho! A nejsem sám. Vždyť s Vámi a Vašimi názory je dnes oněch proklamovaných 80% občanů. !!!!

2 kolumbijec kolumbijec | 10. dubna 2012 v 12:01 | Reagovat

Holešovská výzva má jeden problém - podle posledních průzkumů veřejnýho mínění se stejně do parlamentu dostanou stávající strany s rozdílem max. 5%. Takže zatím to je stejně "revoluce pro revoluci". pokud by to po ní mělo vypadat stejně jako teď, nevidím nikde důvod ji dělat.....

3 vašnosta vašnosta | 19. dubna 2012 v 23:00 | Reagovat

ty demonstrace jsou slabota ,zakřičí tam par hesel ,daji si pivo a parek s hořčici, maximalne zacingaji s kličema jako trubky a fajront .Ja si myslím že by se mohlo trochu přitvrdit ,třeba zapalít jim auta a nahazet dlaždice do oken... :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama