Smutné časy zahalily Česko

3. března 2012 v 10:51 | Fotis Fotopulos |  Vaše články
Vstoupili jsme do další smutné etapy českých dějin. Do vězení jsou zavíráni lidé, kteří vyjádří svůj svobodný názor na politiky způsobem, který můžeme označit za klukovinu. Do vězení se dostal Roman Smetana, který na volební plakáty tužkou připsal, co si o politicích myslí. Prostě klukovina nad jakou každý soudný člověk mávne rukou. Ovšem manželka bývalého vysokého funkcionáře ODS a ministra vnitra Langra má pocit, že tam kde stačí domluva, musí nově nastoupit odnětí svobody - tedy trest nejvíce odstrašující!


Jako školák jsem udělal něco podobného. Fučíkovi jsem v učebnici přimaloval fousy. Za to jsem dostal od učitele pár facek a tím to bylo vyřízené (to se stalo v osmdesátých letech). Proto si myslím, že trest odnětí svobody je absolutně nepřiměřený a pobuřující. Pokud nepřijde okamžitá prezidentská milost, tak to vlastně bude znamenat, že nesvoboda upevnila v našem státě moc a do budoucna bude trestat každého, kdo projeví svůj názor na politiky. Dneska nesvoboda potrestala Romana Smetanu, zítra potrestá mě a pozítří vás.

Ovšem každá nesvoboda dělá chyby, které ji nakonec dostihnou. Z historického hlediska totiž můžeme říct, že se dneska zrodil první mučedník čtvrtého odboje, který kreslením bojoval proti politické aroganci a zvůli při rozkrádání veřejných zdrojů, když politikům přikreslil skutečnou tvář.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vašnosta vašnosta | 15. května 2012 v 19:22 | Reagovat

No on prý prvně dostal vpp ,ale protože tam nechodil tak ho zavřeli .Ale i tak ,kdo se ma na ty jejich škaredé hlavy na nakych trapných plagatéch dívat? Jak to tady u nás uvidím někde viset, tak je pudu též počmarat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama