ACTA - další krok k totální kontrole

28. ledna 2012 v 13:03 | Honza |  Vládní svinstva
ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) je mezinárodní obchodní dohoda s trestněprávními prvky, jejímž účelem je vytvoření systému pro vynucování duševního vlastnictví (finální text v cz).

Česká republika se k této dohodě připojila dne 26. ledna 2012. Tento den se tak stal počátkem represí proti uživatelům internetu. Dnem od kterého můžeme počítat s omezováním neutrality a svobody virtuálního světa.


Dohoda samotná nebyla předem veřejně známa - začala vznikat v říjnu 2007 a až do dubna 2010 byla utajována. K dohodě se nemohla vyjádřit žádná občanská organizace. Rada EU ji odsouhlasila na setkání ministrů zemědělství a rybolovu (!). Utajování a lži je jediné, co ji provázejí.

ACTA zavádí přísné represe, poškozuje uživatele internetu a směřuje ke státním zásahům do svobody kyberprostoru. Vytváří atmosféru strachu a podezřívání, ve které je svoboda chápána jako nebezpečný element. Ač se na první pohled jeví jako nástroj proti padělání, spíše se věnuje vynucování všech forem duševního vlastnictví.

Projednávané a navrhované dokumenty dohody jsou utajovány a není tak možné je připomínkovat a kontrolovat v rámci demokratických mechanismů, které jsou tak jednoznačně obcházeny.

Užitek z této dohody budou mít jen silné lobbistické skupiny, nahrávací společnosti a pochybné organizace údajně bránící práva autorů. Opírá se pouze o studie, které byly objednány právě těmito protipirátskými organizacemi. Jedná se také o první dohodu, díky níž budou moci být uživatelé odpojováni od internetu.

Napětí panující kolem této dohody a kolem cenzurních zákonů SOPA a PIPA v USA vedly a povedou k útokům na weby vlád, nahrávacích společností a dalších především skupinou Anonymous. V ČR se jí podařilo ochromit provoz webů Úřadu vlády, organizace OSA a Protipirátské unie. Při útocích bylo využito techniky DDoS.

otevřený dopis skupiny Anonymous


Falešné/padělané zboží je samozřejmě problémem, nicméně dohoda ACTA, zastávající se práv výrobců a vlastníků čehokoliv, dává mnoho příležitostí pro likvidaci našich svobod a práv.
Provozovatelé serverů budou raději ze strachu mazat všechny weby, které jim přijdou podezřelé. Každý z nás se stane potencionálním zlodějem. Na hranicích nám budou preventivně kontrolovat laptopy, MP3 přehrávače a mobily, zda náhodou neobsahují nelegální data. Ti, u nichž bude něco nalezeno, budou bez milosti pokutováni a jejich zařízení budou zabavena nebo zničena. Poskytovatelé připojení budou nuceni bez úředního příkazu sdělovat informace o podezření z porušování autorských práv.

Budoucnost, kterou nám připravují, je temná. Plná nařízení, zákazů, cenzury a totální kontroly našeho jednání a myšlení.

Dohoda ACTA po podpisu nevstoupila automaticky v platnost. Je nejdříve potřebné ji schválit parlamenty národními a parlamentem Evropským. Očekávejme, že nám o ní budou lhát. Že nás budou oblbovat propagandou. Máme poslední šanci bojovat za svá práva na svobodu. Text dohody je uzavřený a již nebude nijak obměňován. Bude řečeno pouze ano nebo ne.

Teď je řada na nás.
Vyjděme do ulic a protestujme proti zvůli jednoho procenta!!!
Ukažme jim, že nemohou za našimi zády o nás takto rozhodovat!!!
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Chevas Chevas | 28. ledna 2012 v 13:11 | Reagovat

Teď jsem koukal zprávy. Pod vocasem je asi deset lidí. Ostatním už je všechno fuk.. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama