Vaše zprávy 02

16. prosince 2011 v 12:19 | Honza |  Vaše zprávy
V levém menu mám umístěno okno, jehož prostřednictvím mi můžete posílat dotazy, zprávy nebo podněty.
A jelikož chci na všechny odpovědět, zřídil jsem tuto rubriku.
Na Vaše zprávy budu reagovat, jakmile se jich nahromadí více - alespoň 5.

Tady je druhá várka:

+++

sympatizant (6. 11. 2011):
Jen tak dál, držím vám obě pěsti. Snad se ten náš národ vzbudí a udělá pořádek.

odpověď:
Díky za podporu. Také v to doufám.

+++

Alena Libichová (13. 11. 2011):
Díky. Máte pravdu, ale již včera večer jsem o tom co píšete uvažovala. Mám se upálit jako Palach? Vzhledem k svým závazkům na Zemi nemohu. Bohužel jsem takový špatně rodiči vychovaný tvor k slušnosti a dodržování zákonnosti, takže o sobě vím, že bych to co by zahýbalo s politikou nezvládla - myslíte např. rabování, zapalování aut? Nebo nějaká rada od Vás. Jsem chtěla jít ztropit nějaký skandál do Parlamentu, aby neschválili ty jejich deformy, ale vůbec nic mě nenapadlo. Přeji úspěch.

odpověď:
(nejspíše to je reakce na článek Výzva k občanské neposlušnosti)
Určitě ne žádné upalování.
Na výchově vašich rodičů není nic špatného. Existují i zákonné formy protestu a i občanská neposlušnost je jednou z nich.
Rozhodně také nedoporučuji a nepodporuji ničení cizího majetku - to vyvolá vždy jen negativní reakci a ničemu neprospívá.
Rada je tedy jednoduchá, zapojte se do projektů tohoto blogu. Počítá se i osobní uvědomění své odpovědnosti za tento svět.

+++

Mirek (13. 11. 2011):
Honzo, co si myslíš o činnosti policie v ČR a o tom, že policistům byl velmi razantně snížen plat.

odpověď:
Především by se Policie ČR neměla stavět proti občanům této republiky, kteří se dovolávají spravedlnosti a práva na slušný život. Samozřejmě, jak jsem uvedl v předchozí odpovědi, nemůžeme tolerovat činnosti, které vedou k poškození lidí nebo jejich majetku.
Policie ČR by se neměla stát údernou silou proti demonstrantům, tak jak dnes vidíme např. v USA. Policisté jsou také občany této země a také jich se vládní kroky týkají. Tím také odpovídám na druhou část dotazu - snížení platů. Snížení platů znamená, že zaměstnavatel je špatný hospodář. V případě Policie ČR vím, že se omezují i výdaje na obvyklé činnosti - což poškozuje i občany.

+++

Daniela (9. 12. 2011):
Prošla jsem pečlivě vaše stránky, skvělé... Mělo by se z nadávání na netu přejít k nějakým akcím. Kdy se zase půjde do ulic? Děkuji za odpověď, budu ráda za novinky. Díky moc. Ráda přepošlu výzvy na facebook.

odpověď:
Díky.
Ano souhlasím, že nadávání po diskuzích je neproduktivní činností. Záleží na každém člověku, jak se k tomu postaví a zda přemůže svou lenost vyjít ven a dělat něco pro svůj lepší život. Skutečně mám pocit, že tento národ zlenivěl a toho politici využívají.
Co se týče demonstrací, na blogu mám v dostatečném předstihu umístěny informace o plánovaných akcích.
A v případě přeposílání výzev - tento blog hledá spolupracovníky - i vy se můžete přidat - spolupráce.

+++

image.ems (9. 12. 2011):
Prosím vydržte, někdo to musí roztočit. Nezapomenout prosazovat smrt vládě a jejím posluhovačům.

odpověď:
Vydržím. Prosazujeme pád vlády a změnu politického systému z demokracie zastupitelské na demokracii přímou. Smrt nikomu nepřeji...

+++

stastna.mi (9. 12. 2011):
Vážení, pojďme se už konečně rozhodnout, že tuto vládu tady nechceme a že je potřeba udělat těm jejím zlodějnám a zločinům konec. Oni patří minimálně do kriminálu a na nucené práce. Dávám hlas ke svržení těchto lumpů!! Kdo se připojí? Nebo se všichni bojíte? Kdo se připojí k revoluci? Pište!!!!

odpověď:
Aby se v tomto státě něco změnilo, je skutečně potřeba se zapojit. Nikdo to za nás neudělá. A čím více nás bude, tím lépe.

+++

Marek (13. 12. 2011):
Trochu mi na tomto serveru uniká, za co chcete bojovat. Je zde spousta nenávistných textů o nutnosti změny politického a ekonomického systému, ale ani jedno slovo čím nahradit stávající systémy. Prosím vás tímto o objasnění.

odpověď:
Jsem rád za tento dotaz.
Nešířím kolem sebe nenávist, ale pravdu. A pokud je vám pravda nepříjemná, pak něco není v pořádku u vás.
Změna politického a ekonomického systému je nutná.
O politickém systému je možné dlouze diskutovat, nicméně mým cílem je změna z demokracie zastupitelské na demokracii přímou. Stále zde volíme ty samé jednotlivce, kteří jen převlékají kabáty. A jak se říká - kdyby mohly volby v tomhle státě něco změnit, tak by je už dávno zakázali.
Ekonomický systém založený na permanentním schodku veřejných financí, založený na spekulacích a otrocké práci je podle vás správný?
Co takhle ekonomiku podpořit - nerozprodávat, nerozkrádat apod.? Co takhle uspořit na nesmyslných výdajích a mít rozpočet vyrovnaný (alespoň)?

+++ 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jiří Jiří | E-mail | 16. března 2012 v 7:07 | Reagovat

Je zajímavé sledovat stále opakujicí se pokusy o změnu. Líbí se mireakce na předchozí dotaz - nešíříte nenávist, ale pravdu. Kterou? Tu vaši? Ale vaše pravda není moje pravda. Chováte se stejně jako v únoru 1948. Potřebujete stádo lidí a s jejich pomocí si uvolnit místo u koryta. Poradím vám jinou, lepší cestu. Přjďte s lepším programem, jděte do voleb a nechte se zvolit. Potom proveďte reformy tak, aby vše fungovalo. Jenže to musíte donutit lidi pracovat, chovat se zodpovědně a slušně. A pak zase přijde stádo řvounů a bude vás chtít svrhnout. A tak pořád dokola.
Hezký den a usmějte se
Jiří :-D

2 Eda Eda | E-mail | 17. března 2012 v 8:37 | Reagovat

[1]:Tomu se říká kritika. Máte slušně placené místo, nejste bezdomovec. Zajděte někdy mezi ty lidi. Až budete bezdomovec, nebo pod tlakem exekutora který Vám vše sebere toto nenapíšete.
Vše v dobrém.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama