Mezinárodní den akcí

8. prosince 2011 v 18:56 | Honza |  Výzvy a akce
10. 12. 2011
Mezinárodní den akcí na Den lidských práv

Je čas, aby nám naslouchali.
Je čas, abychom se sjednotili.
Úspěch z 15. října vyvolal nebývalý impuls ke globálním akcím. Lidé se sjednotili bez ohledu na hranice států do boje za skutečnou demokracii a práva jednotlivců. Pro tyto snahy je nezbytný respekt k lidskému životu a životním podmínkám, stejně jako k životnímu prostředí.

Občanská společnost je po celém světě ohrožena systémem založeným na moci a nikoliv na lidských hodnotách. Každý den jsou potlačovány základní svobody a je upřednostňována chamtivost menšiny nad potřebami většiny. Tato menšina financuje války, potravinářské a farmaceutické monopoly, sponzoruje diktátorské režimy po celém světě, ničí životní prostředí, manipuluje a cenzuruje informace a omezuje transparentnost systému.

I přes naši odlišnou kulturu a původ všichni čelíme stejným hrozbám. Naše svoboda a důstojnost je vystavena útokům důsledků vývoje trhu a činnosti zkorumpovaných vládních institucí, které mění naše místí i světová společenství ve stále nespravedlivější místo k žití. Vlády této planety musí pracovat pro lidi, ne proti nim. Nastal čas postavit se za svá práva společně a požadovat to, co nám bylo slíbeno roku 1948 Všeobecnou deklarací lidských práv, která byla schválena a podepsána většinou světových vlád a stala se základem pro mnoho ústav.

Boj za práva nás lidí, je základem všeho, co jsme kdy požadovali v každé ulici a na každé demonstraci v tomto historickém roce boje za změnu tohoto světa. Nemůže být lepšího vyvrcholení tohoto roku globálního protestu, než celosvětový den akcí na obranu našich nezcizitelných lidských práv před těmi, kteří se je nám snaží odebrat. Po celém světě 10. prosince budeme v ulicích a na náměstích společně požadovat základní principy, jež byly přislíbeny a jsou vlastní každému z nás.

Rádi bychom označili týden od 10. prosince (10. 12. - 17. 12.) jako čas pro alternativní formy protestu, které budou navrženy při společných diskuzích. Záměrem je podpora osobního tvůrčího ducha při navrhování nových forem činností: organizace veřejných fór, pracovních seminářů (workshopů), happeningů a organizovaných flashmobů, podpora hnutí v místních školách a čtvrtích či spolupráce s humanitárními organizacemi se stejnými cíli.

Tato výzva je určena každému člověku, shromáždění, každé nezávislé humanitární organizaci. Účastněte se tohoto tvůrčího procesu. Návrhy a informace o tom, co organizujete včetně hodnocení těch akcí, o nichž si myslíte, že jsou dobré, je možné zadávat na tomto webu.

Budou zveřejňovány a šířeny po internetu, aby se i ostatní mohli připojit nebo o nich diskutovat.

Obecná diskuze probíhá zde.

Stránky mezinárodního dne zde.

Všeobecná deklarace lidských práv zde.


Text této výzvy ke stažení ve formátu pdf.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | 9. prosince 2011 v 12:26 | Reagovat

Souhlasím :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama