Ochrana soukromí v ohrožení

2. listopadu 2011 v 10:48 | Honza |  Vládní svinstva
Každý občan ČR má ústavní právo na ochranu soukromí.
V praxi to znamená, že nikomu nemůže například úředník vlézt do domu.
Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) se však toto právo bude snažit prolomit.


Jeho argumentem je také ústavní právo na čistotu životního prostředí, díky němuž hodlá kontrolovat čím lidé topí. Toto by se mělo dít pouze po informaci o znečišťování ovzduší zplodinami z komína konkrétního objektu.

V jeho snaze jej podporuje i obecně prospěšná společnost Čisté nebe, poukazující na katastrofální stav ovzduší zejména na Ostravsku.

Právě v dnešních dnech je to i aktuální vzhledem ke kvalitě vzduchu, který lidé v okolí Ostravy musí dýchat. A z tohoto důvodu nemám výhrady ke krokům, které povedou k vyřešení situace.

Nicméně:

- Největším znečišťovatelem ovzduší je bezesporu průmysl, kde se nic neřeší...
- Pokutovat občana za to, že do kotle občas hodí něco, co tam nepatří je jistě záslužné, ale situaci s kvalitou ovzduší to nevyřeší...
- Kdo a jak bude zjišťovat, že konkrétní občan něco pálí? Po čichu? Měřením? Bonzovat se nemá, ale hlásit se to musí?
- A máme vůbec jistotu, že to celé nebude zneužitelné a že to nebude sloužit jako modelový příklad pro další stupeň dohledu vládních úředníků nad lidmi?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 3. listopadu 2011 v 12:35 | Reagovat

no jako něco by se s tím dělat mělo...pokud někdo pálí take typatrony...jak sem to viděl na vlastní oči, petky naplněné směsí pilin a oleje, tak je to asi na pováženou...Mám malého prcka 10 dní starého a nechci aby dýchal přes celou zimu tohle...ani já to nechci dýchat...Ale jsem jednoznačně proti tomu aby vám do domu mohl vlézt kdokoli cizí ať je to polda, úředník a nebo exekutor...

2 monika monika | E-mail | 6. listopadu 2011 v 13:52 | Reagovat

ano, měli by se motivovat lidé, a to tím, že budou topit ekologicky - a to tak, že se nebudou donekonečna zvyšovat ceny energie a plynu, aby si manažeři ČEZ a RWE mohli spolu s politiky napakovat kapsy. Tak to také původně mělo být, když jsme si nechávalaĺi dělat přípojky na plyn a naši předchůdci přímotopy. Co se stalo? Politici a lidé jako je například Roman (býv. ředitel ČEZu) nám kázali vodu a pili víno. Zatímco my jsme jako ti hlupáci šetřili energiemi, oni zjistili, že se jim přestávají plnit kapsy. Tak zvedli ceny. My šetřili ještě víc, zas zvedli ceny...no a to již někteří z nás bojují o přežití - a to se týká i například topení vším, co najdou. Tak to je. Samozřejmě že se najde i pár černých vran, které jsou nepoučitelné...ale co se nás týče, my máme kotel i na pevná paliva i na plyn, zatím třídíme poctivě odpad, ale co když přijdeme o práci a tady u nás v Krušných horách je 3/4 roku zima...soušky nepostačí. Co s tím??? ??? Může se stát všelicos každému z nás....a je na nás s tím něco udělat..problém je,co, když vláda už často nedrží většinu akcií společností..... :-(  ???  :-?

3 Spurný Spurný | E-mail | 6. listopadu 2011 v 19:58 | Reagovat

No hlavně že nám nevadí 2500 přeletů obřích letadel nad námi,ty nám ten vzduch vyčistí???????
                    V.S O_O

4 Eduard Eduard | E-mail | 21. prosince 2011 v 10:01 | Reagovat

S tím ČEZ se to má tak vychytrale, že čím méně se bude odebírat energie, tím méně se jí bude ČEZ nakupovat. Protože lidi už jsou připraveni po manipulaci vládou na neustálé bezohledné zdražování, teď už i několikrát ročně, tak bude mít ČEZ i při malém odběru zajištěny další zisky tím, že se snižují náklady při nákupu. (zisky v pozadí) :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama